Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788324222728
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788324222728
Wydawnictwo/Producent: Universitas

Politykę kierunków neoawangardy węgierskiej generowały zatem dwa czynniki. Z jednej strony był to kształt tworzonego w tym czasie dyskursu historii sztuki ukierunkowanego na zachodnie kategorie pojęciowe z drugiej - język sztuki ukierunkowany na politykę którego polem twórczym było semantyczne pole minowe. Zaabsorbowanie artystów językiem politycznym - pojęciami muru klatki kostki brukowej a także zaangażowanie intelektualne w takie wydarzenia jak interwencja wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji - powoduje iż analizy dzieł odsłaniają niezwykle świadomy język oraz kategorie którym język historii sztuki - oparty na prymacie kategorii kierunków artystycznych - nie jest w stanie sprostać. To właśnie semantyczne pole minowe było przedmiotem zainteresowania artystów jednakże dla badacza jawi się ono jako podwójnie zaminowane - nie tylko za pomocą kategorii ideologii marksistowskiej ale także zachodnich kategorii pojęciowych. Pisanie o sztuce neoawangardy węgierskiej możliwe jest tylko w oparciu o podwójnie zaminowane pole semantyczne. Piszący zmuszony jest zatem uważać na każdy krok. Praca jego jest pracą sapera - polega nie na unikaniu min lecz umiejętnym ich wysadzaniu mistrzostwo - na niepozostawianiu nowych.

UNIVERSITAS 2013, ISBN: 978-83-242-2272-8, 155x240, 744 s., oprawa miękka

Polityka kierunków neoawangardy węgierskiej (1966-80) Magdalena Radomska

Książka

  • ISBN: 

    9788324222728

Polecamy również...
Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

Podczas składania zamówienia możesz wybrać odbiór w jednej z naszych księgarń stacjonarnych w Warszawie, Krakowie, Częstochowie lub Wrocławiu. Niezależnie od wielkości zamówienia koszt odbioru wyniesie 0 zł.

-

Dostawa do wybranego punktu potrwa maksymalnie do 4 dni roboczych. Będziemy starali się pracować nad skróceniem tego terminu.