Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788324164943
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 5
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Amber

50 rodzajów broni, które na przestrzeni dziejów dokonały największych przemian w sztuce wojennej
Od czasów prehistorycznych wojna jest nieodłącznym elementem dziejów ludzkości. Człowiek nieustannie poszukuje lepszych, szybszych i skuteczniejszych sposobów zabijania. Od barbarzyńców po wysoko rozwiniętą cywilizację, od miecza do międzykontynentalnych rakiet balistycznych - każda epoka niesie ze sobą nowe rodzaje broni. Oto w przybliżonym porządku chronologicznym 50 rodzajów broni, które na przestrzeni dziejów dokonały największych przemian w sztuce wojennej:
- Od włóczni i łuku po pistolet i karabin maszynowy
- Od ognia greckiego po napalm
- Od rydwanu po czołg
- Od taranów oblężniczych po Grubą Bertę i działa samobieżne
- Od galer po okręty podwodne i lotniskowce
- Od prochu po bombę atomową
Ta książka - wypełniona mnóstwem fascynujących anegdot i nieznanych ciekawostek - opisuje ich działanie, zastosowanie i to, w jaki sposób przyczyniły się do odmienienia oblicza wojny: poczynając od krwawych rzezi dokonywanych na przestrzeni stuleci za pomocą broni ręcznej po nigdy nie użytą, ale budzącą powszechny lęk bombę termojądrową, którą stworzono wyłącznie z myślą o unicestwieniu milionów ludzi.

Amber 2017, ISBN: 9788324164943, 130x205, 352 s., oprawa miękka

Książka

  • ISBN: 

    9788324164943

W związku z zamknięciem księgarń stacjonarnych wprowadzamy DARMOWĄ dostawę do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.