Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788374538985
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788374538985
Wydawnictwo/Producent: słowo/obraz terytoria

Oto jak mówił o swej twórczości Hogarth chciałem komponować obrazy na płótnie podobne do przedstawień na scenie a dalej mam nadzieję że będą mierzone tą samą miarą i krytykowane wedle tego samego kryterium .... Starałem się traktować mój temat jak pisarz dramatyczny obraz jest dla mnie sceną a mężczyźni i kobiety to aktorzy którzy przez czynności i gesty mają ukazywać pantomimę. Skierowałem więc myśl ku najnowszemu rodzajowi to jest ku malarstwu i grafice na nowoczesne tematy moralne dziedzinie której nie dotykano w żadnym kraju ni czasie .... W tych kompozycjach tematy które dają rozrywkę i zarazem udoskonalają umysł mogą mieć jak największą użyteczność społeczną i trzeba im przeto przyznać najwyższe miejsce. Mamy więc do czynienia z pisarzem reżyserem i dramaturgiem który wypowiada się poprzez obraz. Istotnie jego ryciny to odsłony jego kompozycje to inscenizacje patrzymy raczej na scenę teatru niż na prawdziwy świat. Hogarth jest przeto malarzem i artystą teatru. Jego sztukę trzeba umiejscowić i odczytać nie tylko od strony plastyki i moralności lecz także od strony teatru. Jan Białostocki

 

Słowo obraz terytoria 2011, ISBN: 978-83-7453-898-5, 125x195, 228 s., oprawa miękka

 

Analiza piękna William Hogarth

Książka

  • ISBN: 

    9788374538985

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

Podczas składania zamówienia możesz wybrać odbiór w jednej z naszych księgarń stacjonarnych w Warszawie, Krakowie, Częstochowie lub Wrocławiu. Niezależnie od wielkości zamówienia koszt odbioru wyniesie 0 zł.

-

Dostawa do wybranego punktu potrwa maksymalnie do 4 dni roboczych. Będziemy starali się pracować nad skróceniem tego terminu.