Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788378862482
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 10
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Czy nasze mózgi są monogamiczne czy poligamiczne? Co wywołuje zazdrość u mężczyzn, a co u kobiet? Czy to prawda, że najtrudniejszy w związku jest trzeci rok?

Zakochanie to jedna z najdziwniejszych rzeczy, jakie mogą nam się przydarzyć. Całujemy się zapominając o otaczającym świecie, szukając partnerów wybieramy tych obdarzonych poczuciem humoru i próbujemy, choć nie zawsze skutecznie, być monogamiczni. Dlaczego tak się dzieje?

Robin Dunbar, antropolog i psycholog ewolucyjny, przygląda się fenomenom zakochania, miłości i zdrady. Opierając się na najnowszych, eksperymentalnych badaniach naukowych odkrywa w jakim stopniu nasze ewolucyjne zaprogramowanie wpływa na to jak się zachowujemy, mierzy się ze wszystkimi aspektami relacji romantycznych.

Anatomia miłości i zdrady to fascynująca, pouczająca i dowcipna lektura dla każdego, kto kiedykolwiek zastanawiał się, dlaczego się zakochujemy i co u licha dzieje się z nami, gdy to robimy.

Dunbar wytrąca z równowagi i zmusza do przyjrzenia się sobie samemu na nowo. - “Observer”

Wciągający wgląd w naturę miłości romantycznej. - “Independent”

Dowcipna i prowokacyjna... - “New Scientist”

Tę książkę powinien przeczytać każdy. - “Herald”

Robin Dunbar jest brytyjskim antropologiem i profesorem psychologii ewolucyjnej Uniwersytetu w Oxfordzie. Słynie z teorii dotyczącej maksymalnej ilości stabilnych relacji międzyludzkich jeden osoby, czyli tzw. liczby Dunbara. Autor m.in. książek "Nowa historia ewolucji człowieka" (CCPress 2013) i "Człowiek. Biografia" (CCPress 2015).

Copernicus Center Press 2016, ISBN: 9788378862482, 140x215, 330 s., oprawa twarda

Polecamy również...