Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788376422343
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 6
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: Pascal

"Miałam cholernie ciekawe życie. I dlatego chcę ciekawej książki, która powie, jak było naprawdę".

Brutalnie szczera i nieobliczalna!

Co skrywają wyznania Avy Gardner, za które Frank Sinatra był gotów zapłacić milion dolarów, aby nie dopuścić do ich publikacji?

W styczniu 1988 roku Peter Evans otrzymał telefon, który na zawsze zmienił jego życie. Ikona kina, Ava Gardner, złożyła mu propozycję nie do odrzucenia…

Ponad dwa lata pracowali nad książką, której wydania niestety żadne z nich nie dożyło. Ava zmarła na zapalenie płuc w 1990 roku, Peter na zawał serca pod koniec 2012 roku.

Wyznania Avy były tak kontrowersyjne, że książka musiała czekać na premierę ponad 25 lat.

Wyznania intymne to opowieść o wspaniałym życiu „najpiękniejszego zwierzęcia na świecie”.
To historia o czasach sławy, seksualnych podbojach i intymnych szczegółach gwiazd, takich jak Frank Sinatra, John Huston, Humphrey Bogart, a nawet sam Hemingway.

To niezwykłe dzieło. Czytając je, zakochujemy się w Avie bez pamięci, współczujemy jej, złościmy się na nią. Przede wszystkim jednak jesteśmy zdumieni, kiedy ta piękna, filigranowa kobieta klnie jak szewc, upija się do nieprzytomności i śmiało opowiada o sobie jak o największej nimfomance Hollywood.

"To nie jest zwyczajna biografia. To niecodzienna książka o aktorce, która zna swoją wartość i wie, że nic nie zdoła jej osłabić. Dowiadujemy się o Avie rzeczy zaskakujących, niezwykłych, czasem szokujących. Ostrym językiem opowiada szczerze, nie bojąc się kontrowersji, o kulisach kariery, z której nigdy nie była w pełni zadowolona, o konflikcie z Hollywood, o życiu w Hiszpanii i Anglii. Na ekranie bywała femme fatale, ale i pełną ciepła dziewczyną z rewii. Jednak jej najsławniejsze role ukazują wyrachowaną i cyniczną w stosunku do mężczyzn piękność obdarzoną mocnym charakterem. Jej opowieść, pełna intymnych wyznań, pozwala zrozumieć magię kina, które dziś jest już legendą".
Andrzej Kołodyński, redaktor naczelny miesięcznika KINO

Pascal 2013, ISBN: 978-83-7642-234-3, 150x215, 350 s., oprawa twarda

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!