Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788375360073
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: Czarne

Czarne 2007, ISBN: 978-83-7536-007-3, 125x195, 109 s., oprawa miękka

 

Vennemann opowiada o drugiej wojnie światowej, jakby to była dziecięca historyjka. Opowiada o skomplikowanych sprawach, jednak w taki sposób, jakby to wszystko było bardzo proste. Jest to bardzo muzyczna, a za sprawą tematu, jaki porusza, wręcz prowokująco melodyjna literatura, która w całości wyrasta z odczucia teraźniejszości, jednocześnie opowiadając o przeszłości i to w taki sposób, jakby to wszystko było zupełnie oczywiste."

Die Zeit

"Podczas lektury Vennemanna na myśl przychodzą Borges i Kafka, którzy w obliczu tego, co pisze się dziś, są postaciami tak samotnymi jak nigdy dotąd. Zarazem jednak każda linijka tekstu uświadamia nam, że tekst powstał tu i teraz. Ta książka to dużo więcej niż tylko literacka próba. To ogromna literacka obietnica." Süddeutsche Zeitung

"Wojna światowa i prześladowanie Żydów widziane z domku na drzewie: samodzielna, poetycka, mądra powieść pokolenia po drugiej stronie winy."

Die Zeit

"Jest to zdecydowanie najlepszy tekst literacki, jaki w ostatnich latach wyszedł spod ręki kogoś, kto nie osiągnął jeszcze trzydziestki... prawdziwe arcydzieło. Rytmiczne zdania, które wydają się coraz bardziej zagęszczać, jednoczesność wielu różnych przeżyć i doświadczeń: to jest absolutnie współczesna świadomość, to jest medium dnia dzisiejszego. Ta książka to coś więcej niż tylko literacka próba. To wielka literacka obietnica."

Deutschlandradio Kultur

Kevin Vennemann, urodził się w 1977 roku w Dorsten (Westfalia). Opublikował dwie powieści: Blisko Jedenev (2005) i Mara Kogoj (2007). Mieszka w Berlinie i Wiedniu.

 

Blisko Jedenew Kevin Vennemann

Książka

  • ISBN: 

    9788375360073

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.