Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788366195578
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 9
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo/Producent: Skarpa Warszawska

Rewolucyjna powieść kryminalna, która zaskoczy niejednego znawcę gatunku. A Ty jak myślisz? Czy każde śledztwo musi być typowe i przewidywalne?

"Błysk" to powieść kryminalna, której akcja przebiega jednak nieco inaczej niż w znanych utworach z tego gatunku. Jurek nie jest typowym detektywem Wydziału Kryminalnego Policji, choć koledzy, a nawet wyżej postawieni pracownicy, uważają go za jednego z najlepszych. Lubi gry i postaci superbohaterów. Świetnie sprawdza się w roli ojca i męża. Właśnie zakończył trudny okres pracy w archiwum, by wreszcie powrócić do prawdziwej roboty.

Sprawa, którą ma się zająć, dotyczy zaskakującego włamania do sklepu z elektroniką. Choć nic nie zginęło, gry są ustawione inaczej niż wcześniej, nie ma żadnych śladów włamania ani nawet odcisków palców. Jednocześnie Jurka nurtuje sprawa pewnego niewyjaśnionego wypadku drogowego, z którego nie sposób było ocaleć. A jednak? nie wszystko jest takie, jak mogłoby się wydawać. Mężczyzna ignoruje uwagi na temat spraw, które inni uznają za mało śmieszny żart, i uparcie prowadzi swoje śledztwo. Prosi nawet o listę podobnych przypadków, które nie mają jasnego wytłumaczenia. Jednak wtedy szefowa każe mu przestać w to brnąć i potraktować jako zabawę, czyli zajmować się tym po godzinach pracy.

Tyle że Jurek jest uparty. Przekopuje cały internet w poszukiwaniu istotnych informacji i tak trafia na grupę, gdzie wiele osób opowiada o tajemniczej postaci, która pojawia się w najmniej oczekiwanych momentach i przybywa na ratunek. Niespodziewanie mężczyznę nawiedzają też funkcjonariusze ABW, nakazując mu natychmiastowe przerwanie śledztwa. Co takiego ukrywają? Na jaki trop wpadł Jurek? I dlaczego to, co robi, może się okazać bardzo niebezpieczne?

Artur Chojnacki to pasjonat gier i geek. "Błysk" to jego debiut literacki. Fani i krytycy wskazują, że w jego książce pojawiły się bardzo dobrze zarysowane postaci oraz relacje międzyludzkie.

Skarpa Warszawska 2020, ISBN: 9788366195578, 380 s., oprawa miękka

Książka

  • Autor: 

    Chojnacki, Artur

  • ISBN: 

    9788366195578

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.