Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788375765397
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 9
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo/Producent: Bosz

"Boznańska. Malarstwo" zawiera ponad 50 reprodukcji obrazów Olgi Boznańskiej. To pięknie wydany album opatrzony wstępem poświęconym twórczości malarki.

Największą sławę przyniosły jej portrety, ale Olga Boznańska była też mistrzynią martwych natur, studiów wnętrz i pejzaży. Do jej najbardziej znanych obrazów zaliczyć można "Dziewczynkę z chryzantemami", "Portret kobiety", "Dziewczynkę z koszem jarzyn w ogrodzie" czy "Portret panny Dygat". Niesamowite jest bogactwo tej twórczości, a także przejmująca siła wyrazu, która po dziś dzień nieodmiennie zachwyca.

Boznańska była najwybitniejszą polską malarką okresu Młodej Polski, lecz gdy idee modernizmu odeszły już w niepamięć, ona nadal pozostała wielką, twórczą, a przy tym ogromnie cenioną artystką. Tworzyła w Monachium oraz w Paryżu, gdzie w 1937 roku zdobyła Grand Prix na Wystawie Światowej.

Charakterystyczna dla twórczości Olgi Boznańskiej jest ogromna lekkość w operowaniu barwą. To niezwykłe, tym bardziej że paleta używanych przez nią kolorów zawężała się do ciemnych tonów: brązów, zieleni, szarości i czerni, kontrastowanych akcentami bieli i różu. Za pomocą tych środków udawało jej się osiągać zachwycające zarówno pod względem formalnym, jak i treściowym efekty. Dla wielu współczesnych malarzy Boznańska pozostaje niedoścignionym wzorem.

Album, który prezentujemy w tym miejscu, zawiera ponad pięćdziesiąt reprodukcji obrazów Olgi Boznańskiej. Wybór obejmuje dzieła powszechnie znane oraz takie, o których istnieniu pamięta dziś niewielkie grono specjalistów. To dzieła z całego okresu twórczości artystki. Album opatrzony został wstępem omawiającym rozmaite aspekty malarstwa Boznańskiej. Ta pięknie wydana książka ukazała się nakładem wydawnictwa Bosz.

Bosz 2021, ISBN: 9788375765397, 140x190, 64 s., oprawa twarda

Książka

  • ISBN: 

    9788375765397

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.