Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788381030403
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 8
EAN: 9788381030403
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawnictwo/Producent: Pascal

Podobno nie ma kobiety, która nie była nigdy na żadnej diecie, a większość z nich odchudza się tak naprawdę całe życie. Z lepszym lub gorszym skutkiem, odmawiając sobie coraz więcej lub coraz częściej winiąc się za małe grzeszki. Łatwo jest wpaść w błędne koło.

"Chrzań te diety" odpowiada dosadnie na wszystkie złote przepisy na diety, redukcje, detoksy i inne wymysły, którymi karmią nas media. Komentuje różne pomysły na zdrowe odżywianie się, które tak naprawdę niewiele ma z nim wspólnego, przez co wprowadza w błąd miliony kobiet. To książka dla każdego, kto ma dość ciągłego szkolenia na temat tego, co powinno się jeść i pragnie nie czuć się źle z tym, co wkłada sobie na talerz.

Media uwielbiają wtrącać się w życie każdego odbiorcy. Próbują decydować o tym co jemy, jak i kiedy śpimy, co zakładamy na siebie, a nawet gdzie pracujemy. Co jakiś czas pojawia się zupełnie nowa, wcześniej nieznana i rewolucyjna dieta, którą koniecznie trzeba zastosować, aby osiągnąć sukces. Tak jest z glutenem, nabiałem, kilkudniowym detoksem. Jaka jest jednak prawda? Książka skupia się na wielu z nich, dokładnie je omawia i komentuje, dzięki czemu można bliżej poznać prawdę. Okazuje się, że nie jest ona znowu taka oczywista i dobra dla każdego. Kobiety popadają w kompleksy, depresję i za wszelką cenę próbują schudnąć, gubiąc się jednak w tym i nie wiedząc, po co w sumie to wszystko. Krzywią się na sam dźwięk słowa "dieta" i nie widzą, czy kiedykolwiek przyjdzie moment, kiedy przestaną na niej być.

Autorki chcą zmienić sposób myślenia o zdrowym odżywianiu i być może uratować niejedną z kobiet. Ciekawy dialog między nimi pozwala zastanowić się nad tym, ile jest prawdy w cudownych dietach. Czy nasz własny rozum nie wystarczy, aby odżywiać się prawidłowo? Tysiące wskazówek na temat tego, co powinno się jeść, a czego nie, często wyklucza się wzajemnie i sprawia, że w sumie aby odżywiać się "zdrowo" nie powinniśmy jeść niczego. Nie można zapomnieć również o małych grzeszkach, które są bezustannie piętnowane i podnoszone do rangi zbrodni.

"Chrzanić te diety" mówi dość praniu mózgu i dyktowaniu tego, jak powinno się żyć. Po przeczytaniu pozycji każdy powinien zweryfikować swoje postępowanie i zastanowić się, według jakich zasad żyje - swoich, czy tych ciągle serwowanych przez media.

Agnieszka Piskała to znana polska dietetyczka, autorka wielu artykułów na temat odżywiania i stosowania diet. Krystyna Romanowska jest dziennikarką.

Pascal 2017, ISBN: 9788381030403, 145x210, 320 s., oprawa miękka

Książka

  • ISBN: 

    9788381030403

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Orlen Paczka dla zamówień o wartości minimum 100 zł.

Wysyłka niedostępna dla pozycji z kategorii: Gry i Puzzle

 

 

Zachęcamy się do zapoznania z naszą ofertą używanych mebli biurowych

Więcej...