Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788381101967
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788381101967
Wydawnictwo/Producent: Sonia Draga

W 1850 roku mieszkańców małej wioski w Irlandii zadziwia osobliwy post Anny O Donnell, który rozpoczyna się jako dobrowolne i żarliwe wyznanie wiary. Po kilku tygodniach spożywania wyłącznie tego, co O Donnell określa jako "mannę z nieba", zainteresowanie historią "cudu" sięga zenitu. Do skromnej chaty rodziny O Donnellów ustawiają się kolejki głodnych duchowych przeżyć turystów, a zagraniczna gazeta przysyła dziennikarza, który ma opisać tę niebywałą sensację. Lib, angielska pielęgniarka i uczennica Florence Nightingale, przez dwa tygodnie ma obserwować sytuację i ocenić, czy Anna jest oszustką. Gdy stan głodującej się pogarsza, do obowiązków Lib, poza opieką nad dzieckiem, dochodzi ustalenie, dlaczego dziewczynka może być ofiarą rozciągniętego w czasie morderstwa. "Proza Donoghue zawiera elementy liryczne, ale pisarka chce przede wszystkim opowiadać, opowiadać i jeszcze raz opowiadać i niech Bóg ją za to błogosławi. Cud to doskonała, oparta na prawdziwych wydarzeniach powieść historyczna, od której nie można się oderwać. Donoghue ukazuje, jaką szkodę może wyrządzić religijność granicząca z zabobonnością. Przewrotnie, powaga tematu dodaje narracji lekkości". Stephen King

Sonia Draga 2017, ISBN: 9788381101967, 125x195, 360 s., oprawa miękka

Cud Emma Donoghue

Książka

  • ISBN: 

    9788381101967

Polecamy również...
Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

Podczas składania zamówienia możesz wybrać odbiór w jednej z naszych księgarń stacjonarnych w Warszawie, Krakowie, Częstochowie lub Wrocławiu. Niezależnie od wielkości zamówienia koszt odbioru wyniesie 0 zł.

-

Dostawa do wybranego punktu potrwa maksymalnie do 4 dni roboczych. Będziemy starali się pracować nad skróceniem tego terminu.