Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788377588154
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 58
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: Muza

Trudno uwierzyć, że ta piękna książka - edytorska perełka - miała tylko jedno wydanie i to 56 lat temu! Zilustrował ją brawurowo sam mistrz polskiego plakatu Jan Lenica, a wierszowane bajki napisała Anna Świrszczyńska, pisarka, poetka, dramatopisarka, której 30. rocznicę śmierci obchodzimy w bieżącym roku. Anna Świrszczyńska zostawiła bogatą spuściznę literacką przeznaczoną dla młodego czytelnika. Znane są także jej sztuki sceniczne dla tego odbiorcy, m.in. Tygrys tańczy dla Szu-Hin (sztuka grana też pod tytułami Bajka chińska lub Dziewczynka z ryżowych pól).
 
W omawianej książce zawarto cztery teksty: Dziwny tygrys (o tym, jak trudno być innym),
O chciwym Ahmedzie (o tym, że chciwość nie popłaca), Przygody ananasa (jak pewien ananas po wielu przygodach trafił na rodzinną ucztę) oraz tytułowa Cudowna broda szacha (o tym, że często przywiązujemy się do czegoś, co wcale nie jest dla nas ważne).
 
Wszystkie bajki mają egzotyczny klimat i melodyjną, wartką, rytmiczną formę. Dzięki powtórzeniom, zmianom metrum, onomatopejom, krótkim zdaniom wykrzyknikowym, bezpośrednim zwrotom do czytelnika, teksty mają charakter bardzo dynamiczny, aktywizujący słuchacza. Nie sposób się przy niej nudzić. No i - powiedzmy raz jeszcze - jest arcydziełem dobrego smaku.
 
Książka uzyskała dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja literatury i czytelnictwa.
 
Muza 2015, ISBN: 9788377588154, 245x220, 448 s., 72 s., oprawa twarda


Książka

  • ISBN: 

    9788377588154

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!