Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788374142670
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 1
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: WAB

WAB 2008, ISBN: 978-83-7414-267-0, 125x195, 355 s., oprawa twarda

 

Włodek Wolek jest typowym polskim nieudacznikiem. Jego życie to seria przykrych doświadczeń - nieudane próby współżycia seksualnego, powierzchowne zaangażowanie w antykomunizm, wczesne małżeństwo z musu, emigracja polityczno-zarobkowa i udział w trzecioobiegowych projektach artystycznych. Z takim życiorysem trudno zostać bohaterem narodowego eposu.

Powieść Stamma jest swobodnym zapisem nietrwałej pamięci. Szaleństwo rzeczywistości przekłada się tu na szaleństwo formy. Nawiązująca do podziemnego nurtu polskiej literatury, opowiadająca m.in. o początkach gdańskiego Totartu, Czarna Matka wpisuje się w tradycję sowizdrzalską, wplecione w tekst fragmenty poetyckie przypominają z kolei o brulionowych początkach autora. Odnajdziemy w książce także charakterystyczny dla Stamma absurdalny humor oraz przemyślenia groteskowo naśladujące akademickie dyskursy. Różnorodność stylu, anegdotyczność i gawędziarstwo, pojawiające się obok niemal reporterskiego opisu, tworzą niezwykłą relację z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce.

Wojciech Stamm (alias Lopez Mausere, ur. 1965) - poeta, prozaik, dramaturg, autor scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Jeden z członków Grupy Poetyckiej Zlali Mi Się Do Środka, uczestnik działań Totartu, współautor programu telewizyjnego Dzyndzylyndzy, założyciel Związku Polskich Nieudaczników, twórca teatru autorskiego, który zasłynął dyptykiem Babcia Zosia, Ciocia Leosia. Debiutował w 1987 arkuszem poetyckim: AIDS - szwedzki obóz koncentracyjny, falowce na Orunii albo in flagranti w domu Laskowskiego lepiąc domek/bombę. Był ściśle związany z brulionem. Jego teksty publikowano również w b1, Homku, Kolanie, Metafizyce Społecznej i Tygodniku Literackim, a także w antologiach Xerofeeria, Overground, Macie swoich poetów i Napisane w Niemczech. Wydał kilka tomów wierszy oraz tom scenariuszy Dramatyczne pomysły Lopeza Mausere (2000). Obecnie mieszka w Berlinie.

 

Czarna Matka Wojciech Stamm

Książka

  • ISBN: 

    9788374142670

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!