Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788375362060
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Czarne

Kerim na własne oczy widzi śmierć ojca i z dnia na dzień przestaje być dzieckiem. Musi zaopiekować się rodzeństwem i przejąć rodzinny interes. Spokojne życie nie jest mu jednak pisane... W książce Sherko Fataha Irak Hussajna to apokaliptyczna kraina, w której przeciwnicy polityczni umierają uduszeni w wystawionej na słońce ciężarówce, a hordy zdziczałych psów atakują ludzi. Ledwie kończy się jedna wojna, już zaczyna się następna. Kerim postanawia wymknąć się stąd na zawsze.

`Wstrząsająca, porywająca opowieść o tragedii irackiego uchodźcy, przypadkowo i tragicznie wplątanego w religijny ekstremizm i wciągniętego do ugrupowania terrorystycznego. Niezwykłe, wręcz porażające realizmem obrazy beznadziei życia w kraju rozdzieranym przez religijnych fanatyków, popleczników Saddama Husajna i amerykańskich agresorów. Czarny statek to także smutny obraz codzienności wielu młodych arabskich imigrantów na Zachodzie, pozbawionych korzeni, tożsamości i akceptacji europejskich społeczeństw. Czytając tę niesamowitą opowieść, pamiętajmy, że ponure obrazy przedstawione przez Sherko Fataha to tylko ułamek świata islamu. To odbicie wielowiekowych, tragicznych i krwawych relacji między Europą a światem Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji, których korzenie tkwią w kolonializmie, rasizmie i w starej, niezabliźnionej obustronnej nienawiści. Literatura i sztuka, zarówno ta z Zachodu, jak i ta ze Wschodu czy Południa, powinna tę nienawiść leczyć. Czy powieść niemieckiego pisarza to czyni, niech czytelnik oceni sam...`

Piotr Ibrahim Kalwas

Czarne 2010, ISBN: 978-83-7536-206-0, 125x195, 336 s., oprawa miękka

Czarny statek Sherko Fatah

Książka

  • ISBN: 

    9788375362060

W związku z zamknięciem księgarń stacjonarnych wprowadzamy DARMOWĄ dostawę do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.