Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788381271530
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 24
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Bernardinum

Z myślą o tych wszystkich pokornych i wspaniałych kobietach, które poświęciły swoje życie Bogu, a także rodzicom oraz młodych osobach rozeznających swoje powołanie, powstaje książka, która niebawem ukaże się na rynku. Będą to wywiady z siostrami zakonnymi, które podzielą się z Czytelnikami świadectwem, dotyczącym zarówno drogi do Boga, jak również rozeznawania powołania. Każda z tych historii nadaje się na scenariusz fantastycznego filmu, który oglądałoby się równie emocjonująco, jak opowieść o spektakularnym nawróceniu św. Pawła pod Damaszkiem. Czytelnicy będą mieli też okazję dowiedzieć się więcej o codziennym życiu w zakonie, o tym, czym siostry zajmują się zawodowo, jakie mają pasje, a nawet jak odpoczywają. Bohaterki są różne, tak jak niezwykłe jest bogactwo wśród zakonów żeńskich.

Wywiadu udzieliła m.in. siostrę Jolanta Glapka ze Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa, bohaterka książki "Siostra na krawędzi", z wykształcenia psycholog, która obecnie buduje Centrum "Pasja życia" w Legionowie, a poza tym jest wielką fanką serialu "Bonanza". Z kolei siostra Anna Maria Pudełko, apostolinka, psychopedagog powołania, autorka w serwisie katolickim Stacja 7, podzieli się z nami receptą na bycie szczęśliwą kobietą. Ale nie zabraknie też sióstr, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z mediami, a mają bardzo wiele ciekawych rzeczy do powiedzenia. To m.in. siostra Agnieszka Maria Miduch, kapucynka Najświętszego Serca Jezusa z Siennicy, katechetka, a zarazem wielka wielbicielka teatru i twórczyni wystawianych z sukcesem przedstawień, a także siostra Ancilla Dziarska, franciszkanka Służebnic Krzyża z Lasek, która pracuje jako lekarz w miejscowym ośrodku. Będzie też rozmowa z siostrą Edytą Wirtek, albertynką, która za rok złoży śluby wieczyste, a obecnie pracuje w Domu Pomocy Społecznej i studiuje. Posiada też niezwykły dar... zna język kwiatów.

Rozmawiając z każdą z bohaterek książki, zrozumiałam, jak mało wiem o siostrach zakonnych oraz ich życiu. Wcześniej zakon kojarzył mi się z czymś smutnym, żeby nie powiedzieć nudnym. Było to wynikiem stereotypów, jakie krążą w przestrzeni publicznej na ich temat, a które zostały mi w głowie. Tymczasem spotkałam kobiety pełne pasji, radości i spełnienia w swoim powołaniu. Są fantastycznymi nauczycielkami życia, ponieważ równie dobrze znają Pana Boga, jak i siebie.

Bernardinum 2018, ISBN: 9788381271530, 145x205, 256 s., oprawa miękkaKsiążka

  • ISBN: 

    9788381271530

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.