Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788371634901
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Twój Styl

Amerykański mit jest bardziej realny niż Ameryka. Marzenia o miłości są prawdziwsze niż miłość. Powieść "Druga Ameryka" bardzo plastycznie ukazuje nasze odwieczne rozdwojenie między światem młodzieńczych marzeń i brutalnej rzeczywistości. Bohater książki, Rollo, chłopak z tzw. dobrego domu, wplątuje się w kryminalną intrygę i zaczyna prowadzić podwójne życie. Jak wielu młodych ludzi Rollo nie może znaleźć oparcia w rodzinie, która chwilami bardziej przypomina piekło niż spokojną przystań. Wszystko to dzieje się na tle bezkrwawej rewolucji 1989 roku, która z dnia na dzień zmienia świat, burzy dawne ideologie, by zastąpić je nowym kapitalistycznym mitem "drugiej Ameryki" nad Wisłą.
"Druga Ameryka" to błyskotliwa, dojrzała powieść, prezentująca oryginalne, świeże spojrzenie na polską rzeczywistość, napisana barwnym językiem, ujęta w formę książki w książce.
O autorze:
Walter Sobchak (1973) - z wykształcenia psycholog i filozof, nigdy nie podjął pracy w wyuczonym zawodzie. Był bezrobotnym, pracował jako dziennikarz, barman, stróż nocny, kelner, robotnik sezonowy, tłumacz, copywriter w agencji reklamowej i headhunter. Pisze prozę i krótkie formy dramatyczne. Publikował opowiadania w polskiej i czeskiej prasie literackiej. Zdobył I nagrodę w konkursie prozatorskim im Stanisława Grochowiaka oraz kilka wyróżnień w konkursach literackich. Pasjami ogląda czechosłowackie filmy z lat sześćdziesiątych i filmy braci Coen (literacki pseudonim autora zapożyczony został od jednej z postaci z filmu "Big Lebowski").


Posiadane przez nas egzemplarze mają porysowane i zagięte okładki.

Twój STYL 2005, ISBN: 9788371634901, 105x165, 270 s., oprawa miękka