Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788389755377
Realizacja zamówienia: 2 dni
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Czarne
Wołowiec 2005, ISBN: 83-89755-37-8, 125 x 195, 218 s., oprawa miękka

"Dziewczyna z Buenos to historia o zagubieniu tożsamości, przez które świat ulega rozpadowi i odwróceniu. Tęsknota za śmiercią oznacza tęsknotę za bliskością, a ślady przemocy przyciągają bohaterów tak samo jak potrzeba miłości. Amsterdam to dla głównej bohaterki trampolina do tytułowego Buenos, które istnieje tylko w jej głowie. To także miasto-sieć, w którą zaplątana jest każda z postaci, mierząca się z bezradnością i osamotnieniem".
Anna E. Kamieniecka
"Dziewczyna z Buenos" – debiut książkowy Kamienieckiej – to wielowątkowa, liryczno-epicka proza psychologiczna, której akcja, wbrew tytułowi, dzieje się nie w Buenos Aires, lecz w Amsterdamie. Znakomite portrety wewnętrzne bohaterów (przede wszystkim nadwrażliwej Glorii), wątek sensacyjny, panorama losów kilkorga ludzi, głównie Polaków, których los w określonym momencie rzucił do Amsterdamu posłużyły autorce do mistrzowskiego sportretowania wielonarodowościowego i wielokulturowego postmodernistycznego Babilonu, w którym wolność, jak wszędzie, ma dwie twarze: przyjazną jednostkom takim jak Gloria, niedostosowanym, kruchym, podatnym na zawirowania rzeczywistości, a zarazem obojętną. Bo taka właśnie jest cena wolności – cena, którą musimy zapłacić.
Anna Elżbieta Kamieniecka urodziła się w 1977 roku w Gdańsku. Absolwentka romanistyki. Wcześniej studiowała scenariopisarstwo w Toruniu. Zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie im. Irka Siwińskiego na Recenzję Filmową organizowanym przez miesięcznik "Kino"), otrzymała również Grand Prix Ogólnopolskiego Konkursu na prace poświęcone twórczości Federico Felliniego. Przekłada z francuskiego.
Dziewczyna z Buenos Anna E. Kamieniecka

Książka

  • ISBN: 

    9788389755377

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Promocja!

 

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.