Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788374530248
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Książka ukazuje związki niemieckiego kina z ekspresjonizmem. Autorka przybliża najważniejsze prądy myśli krytycznej tamtego okresu i przygląda się dziełom największych reżyserów takich jak Fritz Lang i Friedrich Wilhelm Murnau ale również dorobkowi scenarzystów operatorów filmowych i scenografów. Ekran demoniczny wzbogaca naszą wiedzę o filmowym ekspresjonizmie ale pozwala także rozszyfrować zbiorową podświadomość Niemców u progu II wojny światowej. Współczesny czytelnik bez trudu rozpozna w analizach takich zjawisk jak operowanie światłocieniem stylizowana fantastyka czy symfonia grozy zapowiedź ścieżek którymi podążają uznani współcześni filmowcy z Davidem Lynchem i Timem Burtonem na czele.

 

Słowo obraz terytoria 2011, ISBN: 978-83-7453-024-8, 155x245, 222 s., oprawa twarda

 

Ekran demoniczny Lotte H. Eisner

Książka

  • ISBN: 

    9788374530248

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.