Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 978-83-62465-01-9
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 1
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: Oficynka

Najlepsza książka o literaturze kryminalnej na polskim rynku!

Etnolog w Mieście Grzechu to wyjątkowa i pasjonująca opowieść o literaturze kryminalnej napisana z perspektywy wybitnego antropologa i poczytnego autora kryminałów pokazująca jak wspaniałym źródłem wiedzy o świecie jest powieść kryminalna.

Czytelnicy kryminałów znajdą tu informacje o swoich ulubionych tekstach podane w sposób jakiego się nie spodziewają. Badacze kultury i literatury zachwycą się podjęciem tematu rzadko obecnego w rozważaniach akademickich i sposobem jego ujęcia. Wszyscy zaś dadzą się porwać niezwykłemu talentowi pisarskiemu Mariusza Czubaja.

Mariusz Czubaj ur. 1969 - antropolog kultury autor powieści kryminalnych. Pracuje w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Jego badania koncentrują się wokół problematyki kultury popularnej. Opublikował książki Biodra Elvisa Presleya. Od paleoherosów do neofanów WAi P 2007 W stronę miejskiej utopii. Szkice o wyobraźni społecznej Academica 2007 Krwawą setkę. 100 najważniejszych powieści kryminalnych wraz z Wojciechem J. Bursztą Muza 2007. Jest współredaktorem tomu Kontrkultura. Co nam z tamtych lat Academica 2005. Redaktor kwartalnika Kultura Popularna. Współpracuje z Ośrodkiem Badań nad Przestrzenią Publiczną prowadząc badania dotyczące antropologii sportu. W przypadku literatury kryminalnej łączy teorię z praktyką. Wraz z Markiem Krajewskim napisał powieści Aleja samobójców WAB 2008 oraz Róże cmentarne WAB 2009. Za powieść 2137 WAB 2008 otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej i sensacyjnej 2008 r.

Fragmenty recenzji Świetne skojarzenia doskonały warsztat badawczy naukowa wyobraźnia i ambitny cel książki sprawiają że Etnolog w Mieście Grzechu zasługuje na bardzo wysokie noty. Czubaj zdał dzięki tej książce podwójny egzamin jako licencjonowany badacz kultury sprawnie korzystający z dorobku humanistyki jak i rozpoznany już i doceniony autor powieści kryminalnych.

Waldemar Kuligowski

Książka ta zadowoli zarówno czytelnika mniej przygotowanego do naukowego trybu narracji jak i specjalistów z dyscyplin humanistycznych tych przede wszystkim którzy mają otwarte głowy. Decydują o tym dwa względy. Po pierwsze niewątpliwy talent pisarski autora na równi precyzyjnie formułującego sądy jak i przedstawiającego je potoczyście i niestandardowo. Po drugie - jego wiedza dociekliwość i zdolności analityczne. W sumie daje to efekt w postaci zwartego pełnego treści i umiejętnie budowanego toku dowodzenia prowadzącego do konkluzji że osiągnięcia naukowe rodzą się najpierw ze zdziwienia i pasji a potem starannej wiwisekcji przedmiotu owych pierwszych fascynacji.

Wojciech Józef Burszta


Oficynka 2010, ISBN: 978-83-62465-01-9, 125x195, 360 s., oprawa miękka


Książka

  • ISBN: 

    9788362465019

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.