Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788374590495
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788374590495
Wydawnictwo/Producent: Oficyna Naukowa

W istniejącej scenerii społecznej - szczególnie przy słabości lokalnych środowisk,którym bliskie są idee Oświecenia, racjonalizmu, postępu społecznego - jedyną nadzieją na zmiany, jaka jawi się na polskim horyzoncie, jest Europa. (...) Dlatego warto postawić wiele pytań dotykających spraw zasadniczych dla Europy i jej przyszłości: - Czy Unia Europejska ma być tylko wspólnym rynkiem ekonomicznym, czy też wspólnotą polityczną broniącą zdobyczy długich walk, reform i zmagań społecznych minionych wieków i starającą się zdobycze owe poszerzać?
 
- Jak rolę Europa ma odgrywać we współczesnym świecie?
- Czy i gdzie są jej granice?
- Z jakich źródeł Europa czerpie inspiracje dla swojej misji?
- Jaki ma być ład instytucjonalny Europy?
 
Książka częściowo odpowiada na te wątpliwości, ale jednocześnie stawia wiele innych kwestii. Zadawanie trudnych i prowokujących pytań jest bowiem szczególnie potrzebne w momentach, kiedy istniejące mechanizmy szwankują i nie są w stanie poradzić sobie z realnymi problemami.

Oficyna Naukowa 2007, ISBN: 9788374590495, 140x220, 302 s., oprawa twarda


Książka

  • ISBN: 

    9788374590495

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

Podczas składania zamówienia możesz wybrać odbiór w jednej z naszych księgarń stacjonarnych w Warszawie, Krakowie, Częstochowie lub Wrocławiu. Niezależnie od wielkości zamówienia koszt odbioru wyniesie 0 zł.

-

Dostawa do wybranego punktu potrwa maksymalnie do 4 dni roboczych. Będziemy starali się pracować nad skróceniem tego terminu.