Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788375611953
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 3
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Poltext

Książka jest pierwszą na rynku pozycją łączącą podstawowe zagadnienia z zakresu finansów publicznych z problemami związanymi z konsekwencjami globalizacji stosunków społeczno-ekonomicznych.
Autorka omawia:
Zjawisko globalizacji oraz jego wpływ na funkcje finansów publicznych, politykę fiskalną i usługi publiczne. Problemy oddziaływania globalizacji na dochody i wydatki publiczne.
Relacje pomiędzy globalizacją a procesem decentralizacji - związane z jednej strony z systemem finansów publicznych, a z drugiej - z popularnym sloganem "myślisz globalnie - żyjesz lokalnie"
Zagadnienia sterowności systemu finansów publicznych
Propozycję nowatorskiego, całościowego podejścia do problematyki finansów publicznych.
Publikacja łączy wątki ekonomiczne, finansowe, prawne, socjologiczne i kulturowe, również te o charakterze międzynarodowym. Zawiera nawiązania do obecnego kryzysu finansowego, prezentuje aktualne kierunki racjonalizacji wydatków publicznych w Polsce. Napisana jest z pasją, przystępnym językiem, zrozumiałym dla szerokich kręgów odbiorców - nie tylko pracowników nauki, studentów kierunków ekonomicznych, socjologicznych, prawno-administracyjnych, ale także przedsiębiorców, władz samorządowych i instytucji dysponujących środkami pomocy publicznej oraz wszystkich osób zainteresowanych problemami współczesności.

Poltex 2012, ISBN: 978-83-7561-195-3, 160x230, 198 s., oprawa miękka

Książka

  • ISBN: 

    9788375611953

 

Promocja!

 

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.