Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 971896681703
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 2
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

First Things Edycja Polska” to kwartalnik poświęcony sprawom religijnym, społecznym, kulturowym i politycznym. Zawiera wybór artykułów z amerykańskiego miesięcznika „First Things”, którego redaktorem naczelnym jest ks. Richard J. Neuhaus, popularny pisarz, w Polsce znany z książki „Śmierć w piątek po południu. Ostatnie słowa Jezusa z krzyża”.
Celem „First Things” jest przedstawianie w publicznej dyskusji stanowiska motywowanego poglądami religijnymi, gdyż stanowisku temu nie można odmawiać należnego mu miejsca. W toczącej się wojnie kulturowej pismo opowiada się po stronie osób poważnie traktujących swoją wiarę. Ważnym elementem pisma są zagadnienia ekumeniczne i międzyreligijne (szczególnie dialog z judaizmem).

Numer trzeci FIRST THINGS edycja polska ma dwa tematy wiodące, a są nimi: islam i aborcja.

W pierwszym bloku tematycznym ISLAM autorzy „First Things” pokazują polskiemu czytelnikowi temat współczesnego, wojującego islamu od stron zupełnie u nas nieznanych. Z tekstu Daniela Pipesa dowiemy się zaskakujących rzeczy o wpływach kultury zachodniej na państwa islamskie. James Johnson opisuje, jak Osama bin Laden tworzy zupełnie nowe, inne od dotychczasowego, rozumienie dżihadu. O tym zaś, że hitleryzm jest wciąż żywy – właśnie wśród Arabów – pisze David Dalin.
2gi blok tematyczny - Aborcja traktuje o następujących kwestiach: Do jakich konsekwencji może prowadzić aborcja pisze Eric Cohen. Patrick Lee i Robert George wskazują filozoficzne sprzeczności, w jakie wikłają się zwolennicy aborcji. Nieco nadziei daje Bronwen McShea, opisując harwardzką wiosnę Kościoła – i kontrastując ją z obrazem podstarzałych aktywistów, wciąż ekscytujących się latami 60.
Życie uczy nas, że nie ma zbiegów okoliczności, są tylko znaki. Dlatego muszą mi Państwo uwierzyć na słowo, że kiedy wybrałem do druku tekst R.R. Reno „Zwalczając demona południa”, nie wiedziałem, że Grzegorz Górny właśnie wydaje książkę o niemal takim samym tytule, a nowy numer „Frondy” przygotowywany przez Marka Horodniczego, też będzie zawierał kilka tekstów o demonie acedii.
 
Poiadane przez nas egzemplarze posiadają pogięte i porysowane okładki.
 

Rok wydania: 2007, 123 s., oprawa miękka

Książka

  • ISBN: 

    971896681703

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.