Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788321118833
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 4
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: Pax

Głodu nie da się zignorować. Głód mówi ci byś wziął to czego potrzebujesz. Głód każe ci wyciągnąć rękę. Twój mózg żołądek twoje komórki są głodne. To one rozbijają materię na drobne części i to one przetwarzają ją w coś innego w kształt twojego życia. Nie da się żyć bez głodu. Nie da się żyć z głodem. Od głodu zaczyna się twój kontakt ze światem. Ta niezwykła książka opowiada o zjawisku głodu z perspektywy różnych dziedzin wiedzy fizjologii antropologii historii filozofii religioznawstwa nauk społecznych a nawet literatury pięknej. Sugestywna narracja nieunikająca elementów szokujących ma na celu wzbudzić w czytelniku refleksję i poruszyć sumienie. Uczucie głodu jest naszym podstawowym doświadczeniem. A jednak wiemy z historii że zdolność przystosowawcza człowieka wobec tego uczucia graniczy czasem z cudem. Autorka opisuje w jaki sposób na przestrzeni wieków głód wykorzystywany był do wyrażenia duchowego lub politycznego stanowiska. Opisuje też wielkie klęski głodu jakich doświadczały grupy ludności i całe narody na skutek niesprzyjających warunków biologicznych klimatycznych ekonomicznych i politycznych. Sharman Apt Russell jest autorką wielu nagradzanych książek uczy sztuki pisania na uniwersytetach w Nowym Meksyku i w Los Angeles.

Pax 2011, ISBN: 9788321118833, 145x205, 240 s., oprawa miękka

Głód Historia nienaturalna Russell Sharman

Książka

  • ISBN: 

    9788321118833

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.