Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788371634253
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788371634253
Wydawnictwo/Producent: Twój Styl

Warszawa 2005, ISBN: 83-7163-425-0, 165 x 220, 804 s., oprawa miękka

Swoje najmłodsze lata spędził w obozach dla uchodźców po drugiej wojnie światowej. Następnie przyjechał do Ameryki i dorastał w Cleveland. kradnąc samochody. napadając pijaków. wojując z księżmi i niemal lądując w więzieniu. Został scenarzystą światowych hitów takich jak Nagi Instynkt . Zębate Ostrze czy Flashdance . ale napisał też scenariusze do legendarnych klap. w rodzaju Showgirls czy Jade. Jego bunt nigdy nie wygasł. nawet mimo tego że filmy do których pisał scenariusze zarobiły ponad miliard dolarów. a on sam stał się najsławniejszym a może najbardziej niesławnym scenarzystą w Hollywood. Joe Eszterhas jest postacią złożoną i paradoksalną po części wyrzutek i outsider. po części romantyk i moralista. Niejeden nazwał go diabłem. określono go też jako najbardziej wyklinanego człowieka w Ameryce . Dziennikarz tygodnika Time zapytał: Czy gdyby Szekspir żył w dzisiejszych czasach. nie nazywał by się Joe Eszterhas? Eszterhas był pierwszym scenarzystą który znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi przemysłu filmowego. Z jednej strony książka jest szokującym i bezlitośnie obnażającym przemysł filmowy spojrzeniem Eszterhas odkrywa świat walki. układów. wymuszeń. nieczystych zagrywek. seksu. narkotyków i rock and rolla którym jest Hollywood. Ale ta wyjątkowa książka jest też czymś więcej to historia dziecka z ulicy i jego życia pełnego przeszkód i bólu. zapis wspaniałej. zmysłowej. niekończącej się miłości. oraz bezlitośnie szczegółowe spojrzenie na człowieka który stawia czoła najgorszemu wrogowi spośród tych. z którymi kiedykolwiek walczył i który niszczy go od środka: rakowi. Jednak. być może najważniejszą zaletą tej książki jest fakt. że jest ona wzruszającą historią ojca i syna. która przydaje nowego znaczenia pojęciom miłości i zdrady. To książka. która cię zaszokuje. rozśmieszy. doprowadzi do furii i łez. To Joe Eszterhas w najczystszej postaci surowy i przyprawiający o dreszcz popis ludzkiego ducha.
Hollywoodzkie zwierzę Joe Eszterhas

Książka

  • ISBN: 

    9788371634253

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

Podczas składania zamówienia możesz wybrać odbiór w jednej z naszych księgarń stacjonarnych w Warszawie, Krakowie, Częstochowie lub Wrocławiu. Niezależnie od wielkości zamówienia koszt odbioru wyniesie 0 zł.

-

Dostawa do wybranego punktu potrwa maksymalnie do 4 dni roboczych. Będziemy starali się pracować nad skróceniem tego terminu.