Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788324053773
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Znak

“Jerzy Jarocki” to wciągająca biografia jednego z najwybitniejszych reżyserów w historii polskiego teatru, napisana przez Elżbietę Konieczną.

Jerzy Jarocki nazywany był człowiekiem legendą. Najwybitniejszy reżyser w historii polskiego teatru powraca do nas w rzetelnej i szczegółowo napisanej biografii pod tytułem “Jerzy Jarocki”.

Demon i mocarz teatru. Polski reżyser teatralny, pedagog, tłumacz i dramaturg urodzony w 1929 roku. Zmarł w 2012 roku. Dokonał tego, o czym niektórzy twórcy do dziś mogą jedynie marzyć. W pracy podobno był nieznośny i wymagający, ale doskonale wiedział, co chciałby osiągnąć. Tworzył niezwykłe spektakle, które na długo zostawały w pamięci oglądających. Wymagał całkowitego oddania od aktorów, a każdy aktor marzył o tym, aby właśnie u Jerzego Jarockiego zagrać. Surowy, inteligentny, nieprawdopodobnie pracowity i dociekliwy. Jaki jednak był prywatnie, pod pozorną powłoką cyniczności i zimna?

“Jerzy Jarocki” to również spojrzenie na znanego reżysera z zupełnie innej, na co dzień niezauważalnej strony. Autorka dotarła do różnych źródeł, aby tylko jak najwierniej oddać osobę Jerzego Jarockiego. O takich postaciach nigdy nie powinniśmy zapominać. Ich twórczość pozostanie z nami na długie czasy, jednak równie ważna jest pamięć o człowieku.

Znak 2018, ISBN: 9788324053773, 135x205, 496 s., oprawa twarda

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.