Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 978-83-63944-42-1
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 16
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: Insignis

Pierwsza szczegółowa biografia projektanta kultowych produktów Apple m.in. i Phonea i Pada i Poda i i Maca jednego z najbliższych współpracowników i przyjaciół Stevea Jobsa sir Jonathana Ivea obecnie wiceprezesa ds. wzornictwa przemysłowego Apple Inc. To przykre i frustrujące że otaczają nas produkty które zdają się świadczyć o całkowitym braku troski i staranności ze strony ich twórców. Przedmioty mają pewną bardzo ciekawą własność nawet jeden potrafi powiedzieć mnóstwo o firmie która go wyprodukowała o jej wartościach i priorytetach. Jony Ive 2005
 
W 1997 roku Steve Jobs powrócił do Apple z karkołomną misją - zamierzał uzdrowić firmę którą sam założył. Pewnego wieczoru w jednym z pomieszczeń korporacji natknął się na niechlujnie ubranego zapracowanego brytyjskiego projektanta otoczonego setkami rysunków i prototypów. To właśnie wtedy Jobs zdał sobie sprawę że właśnie odkrył talent który pomoże mu powstrzymać postępujący upadek firmy. Tym projektantem był Jony Ive.
 
Współpraca Jonyego Ivea z Jobsem zaowocowała powstaniem wielu produktów należących do najbardziej rozpoznawalnych ikon współczesnej technologii i Maca i Poda i Pada i i Phonea. Projekty tych urządzeń nie tylko uczyniły z Apple przedsiębiorstwo o olbrzymiej wartości ale dokonały też przewrotu w kilku gałęziach przemysłu doprowadziły do powstania licznej rzeczy oddanych firmie fanów i sprawiły że marka nadgryzionego jabłka stała się międzynarodową potęgą. Jony Ive stał się czołową postacią w branży zdobywając niezliczone nagrody zajmując zaszczytne miejsce na liście stu najbardziej wpływowych osób w 2013 roku według tygodnika Time oraz otrzymując tytuł szlachecki za zasługi dla projektowania i przedsiębiorczości. Ale mimo tak wielkich sukcesów Ivea wciąż niewiele wiadomo o nim samym - skromnym facecie o aksamitnym głosie osobie którą Jobs określał mianem swojego duchowego partnera w Apple. Książka Leandera Kahneya odsłania przed czytelnikiem prawdziwą historię naczelnego innowatora tej firmy. Leander Kahney autor bestsellera Być jak Steve Jobs kreśli szczegółowy portret kreatywnego geniusza stojącego z produktami Apple. Jego książka ukazuje drogę życiową jaką przebył Ive by z dyslektycznego licealisty stać się postacią której wizja zmieniła naszą codzienność. Śledząc poczynania Ivea od jego młodych lat kiedy dojrzewało zaszczepione przez ojca projektanta zainteresowanie wzornictwem przemysłowym przez edukację na politechnice w Newcastle aż po spektakularny awans w Apple Kahney odkrywa zasady i praktyki którym hołdował Ive i które sprawiły że stał się jednym z najbardziej cenionych projektantów swojego pokolenia.
 
Insignis 2014, ISBN: 978-83-63944-42-1, 145x215, 400 s., oprawa twarda


Książka

  • ISBN: 

    9788363944421

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!