Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788375612400
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 2
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Poltext

W serii Instytutu Zarządzania Wartością Szkoły Głównej Handlowej i Wydawnictwa Poltext prezentowane są najnowsze wyniki badań nad wartością ekonomiczną. Jest ona rozpatrywana w szerokim kontekście naukowym, biznesowym, technologicznym, społecznym i globalnym.

Redaktorami naukowymi serii są prof. Andrzej Herman i dr Andrzej Szablewski.

Do badań nad znaczeniem efektów migracji zarobkowych dla sektora mikroprzedsiębiorstw w Polsce skłoniły autorkę z jednej strony wzrost międzynarodowej migracji zarobkowej Polaków notowany w ostatnim dziesięcioleciu i znacząca wartość transferów pieniężnych migrantów przesyłanych do Polski, a z drugiej - brak badań pokazujących wpływ kapitału polskich migrantów zarobkowych na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Autorka stara się odpowiedzieć na pytanie, w jakim stopniu i w jaki sposób różne formy kapitału polskich migrantów zarobkowych (kapitał finansowy, ludzki i społeczny) wpływają na rozwój zakładanych przez nich mikroprzedsiębiorstw. Podjęto próbę weryfikacji hipotezy, że kapitał migracyjny przyczynia się do rozwoju tych najmniejszych firm pod względem zarówno ilościowym, jak i jakościowym. Książka wypełnia lukę w dotychczasowych badaniach nad efektami migracji zarobkowej Polaków oraz stanowi wkład do wiedzy na temat źródeł innowacyjności i rozwoju polskich mikroprzedsiębiorstw.

Dr Małgorzata Grotte - ekonomista, absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (2003) na kierunku International Business Program. Pracę doktorską (2012) obroniła w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 2004 r. pracownik Narodowego Banku Polskiego w Departamencie Zagranicznym, gdzie zajmuje się współpracą z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW). Autorka artykułów o tematyce związanej z transferami pieniężnymi migrantów i Międzynarodowym Funduszem Walutowym.

Może powinniśmy się skupić na przyciąganiu do kraju ,,rodzynków, a więc Polaków, którzy osiągnęli autentyczny sukces za granicą, w celu uruchomienia przez nich w kraju zaawansowanych technologicznie przedsięwzięć, o wysokim potencjale eksportowym To z powodzeniem robi wiele krajów wschodzących, a zwłaszcza Chiny i Indie. z recenzji dra hab. Jerzego Cieślika, Akademia Leona Koźmińskiego (...) Praca jest liczącym się przyczynkiem do poszerzającej się wiedzy na temat polskiej zarobkowej migracji międzynarodowej, źródeł oswajania się z ryzykiem i przyswajania nowych wzorców organizacji pracy i kultury zarządzania. z recenzji prof. dra hab. Jana Klimka, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Poltex 2012, ISBN: 9788375612400, 165x235, 234 s., oprawa miękka

Kapitał polskich migrantów w rozwoju mikroprzedsiębiorstw Małgorzata Grotte

Książka

  • ISBN: 

    9788375612400

W związku z zamknięciem księgarń stacjonarnych wprowadzamy DARMOWĄ dostawę do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.