Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788360279014
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 19
EAN: 9788360279014
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawnictwo/Producent: Cyklady

Irshad Manji to współczesna intelektualistka, feministka, kobieta z włosami ostrzyżonymi na jeża i niewyparzonym językiem, dziennikarka, która podziwia Izrael i pochwala amerykański atak na Saddama Husajna. A co więcej - ośmiela się głośno krytykować islam. Miażdżącą krytykę swojej religii zawarła w książce zatytułowanej Kłopot z islamem, w której nawołuje do radykalnych zmian na miarę współczesnej epoki. Nawołuje muzułmanów, aby dołączyli do niej i nie bali się myśleć krytycznie

IRSHAD MANJI UWAŻA SIĘ ZA MUZUŁMAŃSKĄ REFUSENICZKĘ.

"Co nie oznacza, że nie chcę być muzułmanką" - pisze autorka. "Znaczy to po prostu, że nie chcę przystąpić do armii automatów w imię Allacha". Jak twierdzi Manji, do takich "automatów" zalicza się wielu pozornie umiarkowanych muzułmanów na Zachodzie. W ostrych, prowokacyjnych i głęboko osobistych słowach autorka odsłania fundamenty szeroko rozpowszechnionych praktyk islamu: ujawnia jego plemienną zaściankowość, głęboko zakorzeniony antysemityzm i bezkrytyczną akceptację Koranu jako ostatecznego, a zatem najważniejszego objawienia Bożego.

W niniejszym liście otwartym, skierowanym zarówno do muzułmanów, jak i wyznawców innych religii, Irshad Manji zadaje niełatwe pytania na temat tak zwanego islamu głównego nurtu. "Dlaczego wszyscy jesteśmy zakładnikami konfliktu pomiędzy Palestyńczykami i Izraelczykami? Kto jest prawdziwym kolonizatorem muzułmanów - Ameryka czy Arabia? Dlaczego nie wykorzystujemy zdolności i umiejętności kobiet, stanowiących przecież połowę stworzonej przez Boga ludzkości?" Autorka przedstawia też praktyczną propozycję reform w łonie islamu, które umożliwiają kobietom udział w życiu społecznym,głoszą szacunek dla mniejszości religijnych oraz promują rywalizację różnych światopoglądów. W jej wizji islamu odradza się zapomniana tradycja niezależnej myśli muzułmańskiej.

Książka ta stanowi natchnienie dla myślących muzułmanów na całym świecie i skłania ich do rewizji podstaw islamu. Zmusza także wyznawców innych wiar, aby zaczęli stawiać pytania, które wszyscy chcielibyśmy dziś zadawać religii muzułmańskiej. Utrzymany w tym duchu "Kłopot z islamem" jest donośnym apelem o przyszłość wolną od klątw.

Cyklady 2005, ISBN: 83-60279-01-2, 140x205, 248 s., oprawa miękka

Kłopot z Islamem Irshad Manji

Książka

  • ISBN: 

    9788360279014

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Orlen Paczka dla zamówień o wartości minimum 100 zł.

Wysyłka niedostępna dla pozycji z kategorii: Gry i Puzzle

 

 

Zachęcamy się do zapoznania z naszą ofertą używanych mebli biurowych

Więcej...