Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788371633034
Realizacja zamówienia: 2 dni
EAN: 9788371633034
Wydawnictwo/Producent: Twój Styl

Warszawa 2004, ISBN: 83-7163-303-3, 160 x 240, s. 391, oprawa twarda, tłumaczenie: Karolina Więcko

Kobiety zawsze odgrywały ważną rolę w życiu marynarzy, czy były to legendarne syreny i nimfy morskie, prostytutki z wybrzeża, żony rybaków, czy też - choć dużo rzadziej - występując w przebraniu żeglarzy. W tej fascynującej książce David Cordingly - przez lata pracownik angielskiego Narodowego Muzeum Morskiego, kustosz wielu wystaw, jeden z najwybitniejszych specjalistów w dziedzinie marynistyki - przedstawia najbarwniejsze postaci XVIII - i XIX - wiecznych kobiet związanych z morzem. Są tu opisane między innymi Maory Read i Anne Boney, które w męskim przebraniu wyruszyły, by doświadczyć pełnego przygód pirackiego życia, bohaterska Mary Patten, która objęła dowództwo statku, gdy jej mąż załamał się psychicznie, mieszkanki latarni morskich, ratujące rozbitków, wierne żony oczekujące swych mężów - żeglarzy. Książka obfituje w barwne opisy rejsów, podróży i bitew morskich, które czyta się jednym tchem.
Kobiety morza. Piratki, heroiny, ladacznice David Cordingly

Książka

  • ISBN: 

    9788371633034

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

Podczas składania zamówienia możesz wybrać odbiór w jednej z naszych księgarń stacjonarnych w Warszawie, Krakowie, Częstochowie lub Wrocławiu. Niezależnie od wielkości zamówienia koszt odbioru wyniesie 0 zł.

-

Dostawa do wybranego punktu potrwa maksymalnie do 4 dni roboczych. Będziemy starali się pracować nad skróceniem tego terminu.