Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788375067521
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: Zysk i Ska

Warszawa 2011, ISBN: 978-83-7506-752-1, 165x240, s.404, oprawa miękka, tłumaczenie: Jarosław Mikos

DWUKROTNY ZDOBYWCA NAGRODY PULITZERA

Edward O. Wilson, dwukrotny zdobywca Nagrody Pulitzera (za O naturze ludzkiej oraz The Ants), wybitny biolog, uznawany za jednego z największych współczesnych naukowców, któremu światową sławę przyniosła opublikowana w 1977 roku Socjobiologia, opowiada się w swojej wizjonerskiej książce Konsiliencja za fundamentalną jednością całej wiedzy ludzkości i potrzebą odnalezienia zgodności tej wiedzy ze śmiałą tezą, iż cały nasz świat jest zorganizowany według paru podstawowych praw natury leżących u podstaw każdej dziedziny nauki. Kluczem do zjednoczenia wiedzy jest idea konsiliencji (z łac. - poszukiwanie wzajemnych zależności i związków między zjawiskami). Autor rzuca wyzwanie obowiązującemu sposobowi widzenia świata, proponując w zamian wspaniałą i spójną koncepcję łączącą naukę, sztukę, etykę i religię, przedstawiając syntezę wszystkich dróg poznania, mającą swoje korzenie w koncepcjach filozoficznych starożytnych Greków. Zatriumfowała ona na krótko w czasach oświecenia, by odejść w zapomnienie na przestrzeni ostatnich dwustu lat, kiedy to wiedza uległa fragmentaryzacji i specjalizacji. Autor pokazuje, dlaczego ideały epoki oświecenia ponownie nabierają znaczenia, znakomicie wpasowując się w trendy rozwoju naszej cywilizacji w początkach nowego tysiąclecia, a konsiliencja jako nowa dziedzina nauki syntetyzuje tradycję myśli Newtona, Einsteina i Feynmana z wyzwaniami nowoczesności.

Książka

  • ISBN: 

    9788375067521

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.