Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788375067521
Wyślemy w: 24 godziny
EAN: 9788375067521
Wydawnictwo/Producent: Zysk i Ska

Warszawa 2011, ISBN: 978-83-7506-752-1, 165x240, s.404, oprawa miękka, tłumaczenie: Jarosław Mikos

DWUKROTNY ZDOBYWCA NAGRODY PULITZERA

Edward O. Wilson, dwukrotny zdobywca Nagrody Pulitzera (za O naturze ludzkiej oraz The Ants), wybitny biolog, uznawany za jednego z największych współczesnych naukowców, któremu światową sławę przyniosła opublikowana w 1977 roku Socjobiologia, opowiada się w swojej wizjonerskiej książce Konsiliencja za fundamentalną jednością całej wiedzy ludzkości i potrzebą odnalezienia zgodności tej wiedzy ze śmiałą tezą, iż cały nasz świat jest zorganizowany według paru podstawowych praw natury leżących u podstaw każdej dziedziny nauki. Kluczem do zjednoczenia wiedzy jest idea konsiliencji (z łac. - poszukiwanie wzajemnych zależności i związków między zjawiskami). Autor rzuca wyzwanie obowiązującemu sposobowi widzenia świata, proponując w zamian wspaniałą i spójną koncepcję łączącą naukę, sztukę, etykę i religię, przedstawiając syntezę wszystkich dróg poznania, mającą swoje korzenie w koncepcjach filozoficznych starożytnych Greków. Zatriumfowała ona na krótko w czasach oświecenia, by odejść w zapomnienie na przestrzeni ostatnich dwustu lat, kiedy to wiedza uległa fragmentaryzacji i specjalizacji. Autor pokazuje, dlaczego ideały epoki oświecenia ponownie nabierają znaczenia, znakomicie wpasowując się w trendy rozwoju naszej cywilizacji w początkach nowego tysiąclecia, a konsiliencja jako nowa dziedzina nauki syntetyzuje tradycję myśli Newtona, Einsteina i Feynmana z wyzwaniami nowoczesności.

Książka

  • ISBN: 

    9788375067521

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

Podczas składania zamówienia możesz wybrać odbiór w jednej z naszych księgarń stacjonarnych w Warszawie, Krakowie, Częstochowie lub Wrocławiu. Niezależnie od wielkości zamówienia koszt odbioru wyniesie 0 zł.

-

Dostawa do wybranego punktu potrwa maksymalnie do 4 dni roboczych. Będziemy starali się pracować nad skróceniem tego terminu.