Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788374361569
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 4
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: TRIO

Dr Grzegorz Makowski przedstawia zupełnie nowe w Polskiej socjologii spojrzenie na problem korupcji. Motywem przewodnim książki jest pytanie: „jak to możliwe, że korupcja będąc zjawiskiem tak trudnym do zbadania i opisania, w dyskursie publicznym definiowana jest tak kategorycznie jako poważny problem społeczny, i jakie są tego skutki”. Autor zwraca uwagę na często pomijane w „korupcyjnej debacie” aspekty.

Po pierwsze, nie istnieją żadne „obiektywne” parametry korupcji, które mogłyby zostać wykorzystane jako argument na poparcie tezy, iż skala tego zjawiska rośnie. Po drugie, korupcja, choć jest dziś niewątpliwie istotnym problemem społecznym, to nie dlatego, że skala tego zjawiska jest ogromna – jaka rzeczywiście jest tego nie wiemy. Korupcja stała się problemem przede wszystkim dlatego, że istnieją aktorzy społeczni, którzy przedstawiają to zjawisko w taki sposób. Korupcyjny dyskurs eksplodował w Polsce wraz z rozpoczęciem intensywnych działań przez takie instytucje jak OECD, Bank Światowy, MFW czy Unia Europejska, w lat 90-tych ubiegłego stulecia, potem zintensyfikowali go politycy, dziennikarze i działacze społeczni.

W przypadku Polski swego rodzaju punktem kulminacyjnym, kiedy korupcja stała się szczególnie palącą kwestią, były lata 1998-2004. Korupcja stała się problemem przede wszystkim dlatego, że istnieją aktorzy społeczni, którzy przedstawiają to zjawisko w taki sposób. Korupcyjny dyskurs eksplodował w Polsce wraz z rozpoczęciem intensywnych działań przez takie instytucje jak OECD, Bank Światowy, MFW czy Unia Europejska, w lat 90-tych ubiegłego stulecia, potem zintensyfikowali go politycy, dziennikarze i działacze społeczni. W przypadku Polski swego rodzaju punktem kulminacyjnym, kiedy korupcja stała się szczególnie palącą kwestią, były lata 1998-2004.

Posiadane przez nas egzemplarze mają zniszczone okładki

Trio Warszawa 2008, ISBN: 978-83-7436-156-9, 145x205, 444 s., oprawa miękka

Korupcja jako problem społeczny Grzegorz Makowski

Książka

  • ISBN: 

    9788374361569

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!