ISBN: 978-83-11-13723-3
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 4
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: Bellona

Wiek XVI zapisał się jako czas kobiet wówczas wiele z nich zdobyło wpływ na rządy i politykę wówczas też otworzył się dla nich dostęp do wiedzy rozumiany jako coś więcej niż tylko umiejętność czytania i pisania. Edukacja dziewcząt objęła przynajmniej w niektórych wypadkach naukę języków i literatury klasycznej oraz filozofii. Zastrzeżone były te możliwości tylko dla przedstawicielek elity ale zaczęły one przecierać szlak dający dostęp do wiedzy następnym pokoleniom kobiet. Dwór francuski stał się widownią dla działalności tych ambitnych i świetnie wykształconych niewiast. Wśród przepychu zabaw intelektualnych i rycerskich radości i intryg miłości i śmierci kobiety stawały się obiektami i ofiarami męskiej rywalizacji a czasem kreowały swe otocznie według własnej woli i wyobrażenia. Małgorzata de Valois była zapewne najbarwniejszą postacią francuskiego dworu u schyłku XVI wieku. Ludzi mądrzejszych bardziej wpływowych a także o wiele większego formatu było wokół niej bez liku ale właśnie ona - śliczna rozumna ambitna budzi wciąż zaciekawienie. Jej urok i inteligencja przyniosły jej tyle samo podziwu co nienawiści. Wszakże po dziś dzień nie ma odpowiedzi na pytanie jaka była - bardzo piękna bardzo rozumna bardzo dumna bardzo ambitna bardzo swawolna a może bardzo nieszczęśliwa.
 

Bellona 2016, ISBN: 978-83-11-13723-3, 170x240, 360 s., oprawa twarda


Książka

  • ISBN: 

    9788311137233

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.