Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788324170128
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 30
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Amber

Wspaniała biograficzna opowieść o sześciu najsłynniejszych królowych Anglii: od XVI do XXI wieku, od Krwawej Marii przez Wiktorię do Elżbiety II.

Rządziły w różnych epokach. Dzierżyły władzę absolutną lub mniej czy bardziej ograniczoną głosem parlamentu, ale wszystkie musiały zmierzyć się z wyzwaniami, jakich nie znali królowie.

"To rzecz najbardziej wstrętna w naturze, żeby kobiety panowały nad mężczyznami" - pisał przywódca angielskiej reformacji, gdy na tron wstępowała Maria I, nazwana wkrótce Krwawą.

Jej następczyni, wielka Elżbieta I, udowodniła, że w ciele niewiasty może bić serce króla.

Rozumiała, że umiejętnie wykorzystany wizerunek słabej kobiety wzbudza rycerskość i lojalność.

Równie skutecznie posłużyły się nim wiek później Maria II i Anna. W 1837 roku osiemnastoletnia Wiktoria zasiadając na tronie po swych poprzednikach - szaleńcu, rozpustniku i błaźnie - młodością i urodą rozbroiła najbardziej zajadłych krytyków kobiecych rządów i przez blisko 64 lata rządziła największym imperium świata.

W XX wieku dwudziestopięcioletnia Elżbieta II swoim wdziękiem podbiła serca Brytyjczyków i nadal jest symbolem tradycji i monarchii. Maria I, Elżbieta I, Maria II, Anna, Wiktoria i Elżbieta II - jakimi były królowymi?
Jak zdobyły szacunek poddanych?
Co poświęciły, jakie dramaty przeżywały, jakich dokonały wyborów?
I jaką cenę zapłaciły za sprawowanie władzy?

MAUREEN WALLER to uznana brytyjska historyk, autorka książek o dziejach Anglii. W swojej wspaniałej opowieści, znakomicie udokumentowanej źródłami z epoki, pozwala przemówić swoim bohaterkom. Pełna werwy, inteligentna, potoczysta, elegancka narracja przenosi nas do zamków Elżbiety I, wiktoriańskiego Pałacu Buckingham, współczesnych rezydencji Windsorów. Wśród przepychu monarszych dworów odkrywamy psychikę, emocje i prywatne życie niezwykłych kobiet, które dowiodły, że władza i kobiecość wzajemnie się nie wykluczają.
 

Amber 2019, ISBN: 978-83-241-7012-8, 145x207, 687 s., oprawa miękka


Książka

  • ISBN: 

    9788324170128

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.