Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788380318144
Realizacja zamówienia: 2 dni
Sprzedanych produktów: 1
EAN: 9788380318144
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawnictwo/Producent: Świat Książki

"Księga" to zajmująca powieść Jose Luisa Peixoto, która pokaże Ci rzeczywistość zupełnie inaczej, niż się tego spodziewasz. Co kryje w sobie tytułowa księga i komu przyjdzie się zmierzyć z nieznanym poza granicami rodzinnego kraju?

Po matce w pamięci Ilidio zostało niewiele, praktycznie nic... Choć wciąż jeszcze słyszy jej głos i kojarzy niektóre gesty, nie potrafi odtworzyć wydarzenia sprzed momentu, w którym ofiarowała mu pewną książkę. To jedno zdarzenie przyczynia się do rozpoczęcia zupełnie nowej historii. Opiekę nad Ilidio sprawuje teraz niezadowolony z życia Josue, a małe miasteczko w Portugalii jest wszystkim, co zna chłopiec. W końcu jednak poznaje smak młodzieńczej miłości, a obiektem jego westchnień staje się skryta Adelaide. Czy podróż w nieznane zmieni coś w jego szarej rzeczywistości? I jaką rolę odegra tutaj "księga"?

Powieść Jose Luisa Peixoto została podzielona przez autora na dwie części. Pierwsza to historia Ilidio opowiedziana jego oczami z zachowaniem pełnej chronologii. W drugiej części natomiast Czytelnik ma okazję przyjrzeć się innej postaci i być może dostrzec to, co we wcześniejszych opisach zostało przemilczane, dzięki czemu zyskuje szerszy ogląd całości.

Oto pisarz, który wynosi na wyżyny literaturę swojego kraju - "Le Figaro"
Jose Luis Peixoto jest portugalskim pisarzem i poetą. Urodził się 4 września 1974 roku w Galveias. W latach 1997, 1998 oraz 2000 udało mu się zdobyć nagrodę dla młodych twórców Prize Jovens Criadores. Obecnie jego powieści tłumaczy się na wiele języków.

Świat Książki 2018, ISBN: 9788380318144, 135x215, 256 s., oprawa miękka

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Orlen Paczka dla zamówień o wartości minimum 100 zł.

Wysyłka niedostępna dla pozycji z kategorii: Gry i Puzzle