Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788389755919
Realizacja zamówienia: 2 dni
Sprzedanych produktów: 57
Koszt wysyłki od: 8.99 PLN
Wydawnictwo: Czarne

Wołowiec 2007, ISBN: 978-83-89755-91-9, 125 x 195, 251 s., oprawa miękka

"Opowieść ta jest antysagą, bowiem budowana z łat, przeszywana, pruta i tkana na nowo przez wymieniające się punkty widzenia, zmienia kolor pod światło i rozpada się na naszych oczach. Nic tu nie może przyrastać - ani ściegi, ani pamięć, ani rodzinna tkanka; bohaterowie żyją z dala od czasu świętego i z dala od czasu świeckiego, w surowym, monochromatycznym pejzażu północy".
Joanna Wajs

Anne Swärd - Rocznik 1969. Wykształcenie artystyczne. Ilustratorka i nauczycielka obrazu i formy w szkole w Ystad. Mieszka z rodziną na południu Szwecji, w (geograficznie) bliskim Polsce Simirshamn.
"Lato polarne" jest jej debiutem pisarskim. Powieść szybko wzbudziła zainteresowanie i aprobatę krytyków, o czym najdobitniej świadczy nominacja do Nagrody Augusta dla najlepszej powieści roku 2003 - nagroda ta jest odpowiednikiem polskiej Nagrody Literackiej NIKE.
Niedawno, w listopadzie 2006, w Sztokholmie Anne Swärd odebrała pierwszą nagrodę im. Mare Kandre znanej szwedzkiej pisarki.
Drugim dziełem Anne Swärd jest "Kvickasand" (Ruchome piaski), które ukazało się maju 2006. Nawiązanie do "Lata polarnego" jest tu oczywiste ze względu na pojawiającą się w trzeciej części postać Kaj. Zarówno w przypadku pierwszego jak i drugiego dzieła krytycy zwracają uwagę na charakterystyczny język Anne Swärd,, która jakby pisała obrazami. Sama autorka potwierdza to spostrzeżenie: (Pisanie) "daje zupełnie inne możliwości niż malarstwo. Jeśli jednak chodzi o akt twórczy w pisarstwie to pięknie jest wypuścić się hen w obrazy. Jestem człowiekiem obrazu i wizualizuję swoje myśli. Z pewnością jest to widoczne w moich tekstach".
Lato polarne Anne Sward

Książka

  • ISBN: 

    9788389755919

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!