Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788381232944
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 3
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo/Producent: Prószyński i S-ka

Historia policjanta, który doprowadził do rozbicia słynnego mokotowskiego gangu. Poznaj pierwowzór Majamiego z "Pitbulla" i dowiedz się jeszcze więcej o przestępczym półświatku w Polsce.

"Majami. Zły pies" to wywiad-rzeka z jednym z najsłynniejszych polskich przykrywkowców. Członek najbardziej elitarnej, a jednocześnie owianej największą tajemnicą, formacji polskiej policji, Janek Fabiańczyk, to ten policjant, który stał się pierwowzorem postaci Majamiego w filmie "Pitbull" Patryka Vegi. Przyczynił się on m.in. do rozbicia gangu mokotowskiego, wchodząc pod przykryciem w jego struktury. Gdy pracował w komendzie stołecznej policji jako oficer kryminalny, udało mu się rozpracować brutalnego bandytę, który swoje ofiary przypalał żelazkiem. Janek Fabiańczyk opowiada nie tylko o sprawach, które prowadził i doprowadził do szczęśliwego końca. Mówi o tym, jak bezkompromisowy (i brutalny) był w spotkaniach z gangsterami. I o tym, że za przekroczenie uprawnień trafił do więzienia.

Opowiada, jak wygląda życie gliniarza po drugiej stronie więziennych murów, jak traktowani są policjanci przez współwięźniów. Mówi o funkcjonowaniu polskiej policji, o tym, kogo się w niej nie toleruje. Próbuje wskazać, jak cienka jest granica między dobrym a złym policjantem. Jako jeden z najskuteczniejszych oficerów polskiej policji, opowiada o swojej pracy szczerze, barwnie i emocjonalnie. Autor wywiadu nie ingeruje w rozmowę, a wypowiedzi Fabiańczyka nie zostały w żaden sposób ocenzurowane.

Artur Górski to urodzony w 1964 roku polski dziennikarz, korespondent wojenny oraz pisarz. Z wykształcenia jest historykiem, a specjalizuje się w problematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. W swej twórczości porusza się pomiędzy reportażem literackim, literaturą faktu, a powieścią kryminalną i sensacyjną. Ma na swoim koncie bestsellerowe pozycje z kategorii literatury faktu: "Masa o kobietach polskiej mafii", "Masa o pieniądzach polskiej mafii", "Masa o porachunkach polskiej mafii", "Masa o bossach polskiej mafii", "Masa o kilerach polskiej mafii", "Masa o żołnierzach polskiej mafii", "Masa o życiu świadka koronnego" oraz "Masa o procesie polskiej mafii", a także "Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz", wszystkie utrzymane w konwencji wywiadu-rzeki. Napisał również książki "Świat tajnych służb", "Gang i Pięść Dawida" oraz powieści sensacyjne "Gucci Boys", "Al Capone w Warszawie" czy "Zdrada Kopernika". Jest także twórcą magazynu "Focus Śledczy".

Prószyński i S-ka 2017, ISBN: 9788381232944, 224 s., oprawa miękka

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.