Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788381230766
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 10
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Każdemu z nas wydaje się, że wie czym jest kosmos, ale czy każdy z nas potrafiłby go zdefiniować? Z czego się składa ten ciemny bezmiar i jakie teorie się z nim wiążą?

Wiadomo już, że kosmos wypełniony jest materią, którą wielu próbowało zbadać i uporządkować zdobyte informacje, jednak jak się okazuje nie jest to proste zadanie. Każda z teorii różni się od siebie, a każde badanie daje inny efekt. Czy uda się kiedyś stworzyć mapę Wszechświata, która będzie w stu procentach nieomylna? Tego nie wiadomo, ale każda próba odgadnięcia tajemnicy kosmosu jest krokiem do wyjaśnienia istoty tej niezwykłej przestrzeni, póki co będącej zagadką dla ludzkości.

"Mapy kosmosu. Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat" to publikacja, która porusza wiele naukowych kwestii, a przy tym wyjaśnia wiele pojęć z nimi związanych, dzięki czemu książka jest zrozumiała dla wszystkich Czytelników. Autorka stara się wyjaśnić, na czym polega powstawanie przełomowych teorii i jak wyglądają procesy z nim związane. Podczas lektury można wybrać się w wyprawę w trakcie, której będzie możliwe śledzenie odkryć w kosmicznej przestrzeni. Niewątpliwie każde z nich jest dowodem rozwoju nauki i postępu, a także potwierdzeniem tego, że w ludziach drzemie ogromna potrzeba odkrywania.

Priyamvada Natarajan jest przewodnikiem po "Mapach kosmosu", ponieważ przez lata pracy w Centrum Kosmologii Ciemnej Materii i Ciemnej Energii w Instytucie Nielsa Bohra w Kopenhadze przeprowadziła wiele badań i zdobyła ogrom wiedzy. Dzięki temu została także jednym z najbardziej uznanych profesorów astronomii i fizyki, o czym świadczą liczne nagrody i wyróżnienia w obszarze poznawania ciemnej energii, materii oraz czarnych dziur.

Prószyński i S-Ka 2020, ISBN: 9788381230766, 145x205, 304 s., oprawa miękka

Książka

  • ISBN: 

    9788381230766

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.