Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788381232852
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 8
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo/Producent: Prószyński i S-ka

Zabawna, barwna, a zarazem poruszająca opowieść Katarzyny Dowbor. Poznaj wszystkich intrygujących mieszkańców stajni, a na pewno już nigdy więcej nie przestaniesz o nich myśleć.

"Stajnia pod tęczą" to miejsce z pozoru zwyczajne, a jednak trochę czarodziejskie. Mieszkają w niej zarówno konie: Niunio (młody ogier z tęczową grzywą i ogonem), Lukrecja (ukochana arabska księżniczka Niunia), ciotka Rodezja (wyjątkowo gadatliwa klacz) i wuj Celofan (ogier rozbrajający wszystkich dowcipami), jak i psy (m.in. Pepe), koty, myszy, jeże i żabki. Gospodynią Stajni jest pani Kasia, która wraz z wnuczką Janeczką uczy młodego Czytelnika zasad opieki nad końmi oraz zdradza wiele sekretów z nimi związanych. Gdy okazuje się, że Niunio i Lukrecja mają się ku sobie, klacz zostaje przeniesiona do boksu obok swego wybranka.

Jednak to nie jedyne zmiany, jakie czekają mieszkańców Stajni pod tęczą, albowiem w jej progach pojawiają się goście. Pierwszy z nich podobny jest co prawda do konia, ale w połowie pokryty jest pasami, co nie wzbudza sympatii ciotki Konstancji. Drugiego przybysza, którym jest roztańczony kuc, ciotka również przyjmuje chłodno, gdyż nie lubi obcych i nie ceni innych ras poza swoją. Na szczęście inni mieszkańcy Stajni nie widzą problemu w tym, że ktoś jest innej rasy bądź pochodzenia.

Katarzyna Dowbor (czyli pani Kasia) wraz z Marcinem Koziołem proponują Czytelnikom zabawną opowieść o życiu mieszkańców stajni. Główny wątek stanowią przygody koni (oraz brawurowa akcja drużyny mysich agentów). Obecność ludzi jest nie bez znaczenia dla opisywanych wydarzeń, gdyż ingerują oni w życie zwierząt, mając oczywiście na celu dobro koni. Ukazany w książce świat przedstawiono z perspektywy zwierząt, które nie wszystko potrafią zrozumieć, ale mają swoje uczucia, plany i marzenia.

Napisana bardzo prostym językiem książka skierowana jest do dzieci kochających zwierzęta. Autorzy proponują fantastyczną zabawę oraz poszerzają wiedzę młodego Czytelnika o koniach. Równocześnie w nietuzinkowy sposób omawiają temat tolerancji i odmienności. W książce ukryte są kody, dzięki którym można w internecie obejrzeć filmy z udziałem pani Kasi. A wykonanie kreatywnych zadań, proponowanych przez autorów, pozwoli na zdobycie tęczowej odznaki Znawcy koni.

"Maść na maść" to druga część cyklu "Stajnia pod tęczą". Pierwsza nosi tytuł "Czary na komary", a dalsze przygody mieszkańców Stajni można będzie śledzić w książce "Wojna na miny".

Katarzyna Dowbor to urodzona w 1959 roku polska dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna, przez wiele lat związana z Telewizją Polską a od 2013 roku z Polsatem. Z wykształcenia pedagog, od lat przyczynia się do popularyzacji sportów konnych. Ma liczną gromadkę zwierząt: koty (Fionę, Yeagera), psy (Pepe, Benia), a w zbudowanej obok jej domu stajni mieszkają klacz Rodezja i hucułka Surma.
Marcin Kozioł to urodzony w 1977 roku polski pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży, z których jedna jest lekturą szkolną. Na swoim koncie ma, takie tytuły jak: "Docent Pięć Procent i ... szalona historia komputerów" czy serie "Detektywi na kółkach" oraz "Wombat Maksymilian".

Prószyński i S-ka 2018, ISBN: 9788381232852, 147x208, 96 s., oprawa miękka

Książka

  • ISBN: 

    9788381232852

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.