Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788394933005
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 3
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Oficyna 4eM

Bezinteresowna więź ze zwierzęciem jest piękna i warta uwagi. Ta pozycja pokaże Ci, jak wspaniale potrafią kochać mężczyźni, którzy zwykle wydają się nam tak nieczuli, obcy i twardzi.

"Męskie zwierze(nia)" to zbiór siedmiu wywiadów z ośmioma mężczyznami. Na temat ich miłości do zwierząt rozmawia z nimi Agnieszka Gozdyra. Książka ta powstała w wyniku braku przyzwolenia na zło, które wyrządzane jest tym, którzy sami się nie obronią, czyli naszym braciom mniejszym. Autorka, poprzez rozmowy z mężczyznami, którzy są przedstawicielami różnych zawodów, próbuje m.in. odczarować stereotyp nieczułych mężczyzn, którzy nie potrafią mówić o swoich emocjach. Z przeprowadzonych przez nią wywiadów wyłania się obraz mężczyzny, którego siłą jest okazywanie wsparcia i udzielanie pomocy najsłabszym.

Dla każdego z bohaterów tej publikacji zwierzę to członek rodziny, istota czująca i myśląca. Każdy z nich opowiada o własnych przeżyciach, przemyśleniach i doświadczeniach, które sprawiły, że uznał, że status zwierząt powinien się zmienić, a człowiek wiele im zawdzięcza. Każdy próbuje również określić, co możemy zrobić, by uczynić nasze otoczenie bardziej otwarte na potrzeby innych istot, nie tylko ludzi.

Bohaterami tych intymnych rozmów są ludzie powszechnie znani. Rozmówcą Agnieszki Gozdyry został aktor Janusz Chabior, który swojego psiego przyjaciela, Batmana, odnalazł w schronisku, a zżył się z nim na planie filmowym. Dowiadujemy się, jak Marcin "Różal" Różalski, mistrz świata mieszanych sztuk walki, w życiu prywatnym walczy o prawa zwierząt. Sportowiec opowiada o tym, jak uratowane spod rzeźnickiego noża czy opuszczone przez człowieka zwierzęta znalazły schronienie w jego posiadłości. Mówi też, skąd w nim tyle złości na ludzi oraz dlaczego wypalił sobie na głowie liczbę, numer cielaka przeznaczonego na rzeź. Prezydent Słupska, Robert Biedroń, mówi o tym, co zrobiłby dla zwierząt, gdyby został prezydentem Polski. Znany muzyk, Zbigniew Hołdys, oraz jego syn, Tytus, właściciel warszawskiego klubu "Chwila" zdradzają, o czym rozmawiają ze swoim psem, Elvisem. Pozostałymi rozmówcami Agnieszki Gozdyry są: satyryk Szymon Majewski, aktor i choreograf Leszek Stanek oraz polityk i dziennikarz Andrzej Rozenek.

Agnieszka Gozdyra to dziennikarka Polsat News. Ukończyła polonistykę oraz studia z Public Relations na SGH. Pracowała w Radio Kolor, jako polonistka w jednym z warszawskich liceów, na stanowisku PR managera w "Życiu Warszawy". Pierwsze kroki w telewizji stawiała w programie śniadaniowym TVP, potem przeniosła się do Telewizji Biznes, a następnie do Polsatu News. "Męskie zwierze(nia)" to jej książkowy debiut.

Oficyna 4eM 2018, ISBN: 9788394933005, 145x210, 216 s., oprawa miękka

Książka

  • ISBN: 

    9788394933005

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.