Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788376751610
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: New Media Concept

Opis filmu: To film o budowie misternej, altmanowskiej mozaiki, w którym reżyser stale zmienia perspektywę, pokazując bardzo różnych ludzi. Na tle paryskich pasaży obserwuje konflikty rasowe, frustracje, nietolerancję. W wielonarodowym tyglu nikt nie jest naprawdę spełniony, każdy ma swoją tajemnicę. Zdjęcia, które przywozi do Paryża reporter wojenny, pokazują tragedie. Ale zdarzają się one także w spokojnym na pozór świecie, do którego wrócił. Jego dziewczyna – aktorka – nie może sobie znaleźć miejsca w życiu. Małe dziecko mieszkające za ścianą zostaje na śmierć skatowane przez rodziców. Stara Rumunka przeżywa kolejne upokorzenia, żebrząc na paryskich bulwarach. Ojciec traci sens życia, gdy ucieka od niego kilkunastoletni syn. Haneke pokazuje ludzi, którzy mijają się na co dzień, nic o sobie nie wiedząc, a czasem wręcz okazując sobie pogardę. Ludzi obojętnych, pozbawionych empatii, nie zauważających dramatów innych. „Kod nieznany” rodzi w widzu ogromny niepokój. Bo to wszystko dzieje się tuż obok.

Warto ten film obejrzeć, wcale się nie zestarzał

New Media Concept, ISBN: 978-83-7675-161-0, 150x195, 20 s., płyta DVD: Dźwięk: 5.1, Obraz: 16:9, Czas proj: 112 min, kolor, Język: francuski, polski lektor, występują: Juliette Binoche, Luminita Gheorghiu i in.

 

Michael Haneke biografia + film Kod nieznany

Książka

  • ISBN: 

    9788376751610

W związku z zamknięciem księgarń stacjonarnych wprowadzamy DARMOWĄ dostawę do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.