Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788379437290
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 12
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Świat Książki

Książka Doroty Williams, znanej stylistki i kostiumografki, oraz historyka Grzegorza Sołtysiaka jest wyprawą w świat mody PRL-u. Mody rozumianej nie tylko jako sposób ubierania się, ale także styl życia. To opowieść o ludziach, miejscach i przedmiotach, które w różnych dekadach PRL-u były modne, dodawały blasku szarej rzeczywistości i wyznaczały status społeczny. Autorzy piszą nie tylko o ikonach mody, słynnych modelkach czy projektantach, ale także o kultowych przedmiotach: okularach Zbyszka Cybulskiego, lambretcie Krzysztofa Komedy czy rakiecie tenisowej Wojciecha Fibaka, wspominają też modne miejsca - kawiarnie i kluby jazzowe.

Modny PRL to przede wszystkim książka o tęsknocie za normalnym światem, który często uosabiała puszka coca - coli czy guma do żucia kupiona w Pewexie.

W książce wypowiadają się m.in. ikona świata mody Barbara Hulanicki oraz jeden z najsłynniejszych polskich malarzy Rafał Olbiński.

Dorota Williams - jedna z najbardziej znanych stylistek, prekursorka tego zawodu w Polsce, specjalistka od kreowania wizerunku. Miłości do kostiumów nauczyła ja Xymena Zaniewska.

Szefowa Zespołu Stylizacji i Charakteryzacji TVN. W telewizji TVN pracuje od początku jej istnienia. Autorka kostiumów do filmów, seriali, sztuk teatralnych i show telewizyjnych, m.in.: "Milionerzy", "Taniec z Gwiazdami", "Kasia i Tomek", "Camera Cafe", "Anioł Stróż", "Hela w opałach", "Nigdy w życiu" i wielu innych. W 2010 roku na rynku pojawił się jej autorski album podsumowujący najpiękniejsze kreacje 10 edycji Tańca z Gwiazdami. Kreuje postacie serialu Druga szansa, jest współautorką kolekcji marki Simple stworzonej na jego potrzeby. Mama Klaudii i babcia Leona.

Grzegorz Sołtysiak - historyk, wykładowca akademicki, publicysta. Autor i współautor cyklicznych audycji telewizyjnych: "Kulisy PRL-u", "Półkowniki TVP" w TVP oraz "Filmowy przewodnik po Warszawie" w TVN Warszawa. Współpracownik Rozgłośni Radia Wolna Europa, w latach 1990-1994 członek redakcji pisma "Karta". Autor i współautor prac naukowych i popularnonaukowych.

Świat Książki 2016, ISBN: 9788379437290, 135x215, 280 s., oprawa miękka