Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788324213801
Realizacja zamówienia: 2 dni
Sprzedanych produktów: 0
EAN: 9788324213801
Wydawnictwo/Producent: Universitas

Książka ta jest próbą zbudowania takiej interpretacji wczesnego pisarstwa Ryszarda Krynickiego i Stanisława Barańczaka, która byłaby w stanie jednocześnie zdać relację z pewnego momentu historycznego oraz wyznaczyć istotną linię przemian polskiej poezji współczesnej. Stanowi ona także próbę (wstępnego) wypracowania koncepcji późnego modernizmu jako poręcznego konceptu historycznoliterackiego. Wreszcie - stara się przetestować pewien język interpretacji modernistycznej poezji, którego punktów inicjalnych szukać by można w (paradoksalnym) uścisku amerykańskiej dekonstrukcji i rosyjskiego formalizmu. Moment lingwistyczny jest jednak - niezależnie od mniej lub bardziej doraźnych celów mu towarzyszących - nade wszystko relacją z pewnego `rodzinnego romansu`. Drogi wiodące od tekstu do tekstu, ścieżki - z czasem mocno już zarośnięte i słabo czytelne - prowadzące od wiersza do wiersza stanowią dla mnie w tej książce podstawową przestrzeń interpretacyjnego (zarazem) trudu i przyjemności. (ze Wstępu)

Universitas 2011, ISBN: 97883-242-1380-1, 135x205, 422 s., oprawa miękka

Moment lingwistyczny O wczesnym pisarstwie Ryszarda Krynickiego i Stanisława Barańczaka Tomasz Cieślak-Sokołowski

Książka

  • ISBN: 

    9788324213801

Polecamy również...
Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

 

Zapraszamy na zakupy
>>Wejdź<<

Podczas składania zamówienia możesz wybrać odbiór w jednej z naszych księgarń stacjonarnych w Warszawie, Krakowie lub Wrocławiu. Niezależnie od wielkości zamówienia koszt odbioru wyniesie 0 zł.

-

Dostawa do wybranego punktu potrwa maksymalnie do 4 dni roboczych. Będziemy starali się pracować nad skróceniem tego terminu.