Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 978-83-242-1676-5
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 0
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: Universitas

W czasie prezydencji Holandii Rada Europy przyjęła rezolucję 13839 40 określającą plany działania w zakresie kultury w latach 2005-2006. Na mocy tej rezolucji powołano niezależną grupę ekspertów odpowiedzialnych za opracowanie dokumentu któremu nadano tytuł Wypożyczenia w Europie Lending to Europe. Jest to pierwszy w historii muzeów europejskich dokument o charakterze dyrektywy zalecający optymalną praktykę współpracy uznaną przez ekspertów za najwłaściwszą w kontaktach międzynarodowych w najbliższych latach. Dokument ten został przedstawiony w Brukseli 23-24 maja 2005 r. ministrom kultury nauki i edukacji krajów członkowskich Unii Europejskiej którzy przyjęli go jako zalecany do realizacji w swoich krajach. Było to zarazem pierwsze opracowanie przygotowane na zasadach partnerskich po przyjęciu nowych członków do Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku. Dokument Wypożyczenia w Europie obejmuje wiele zagadnień wskazując czy też raczej polecając najwłaściwszą w danym okresie 2005-2006 drogę postępowania służącą rozsądnemu ekonomicznemu i bezpiecznemu udzielaniu sobie wzajemnie przez muzea posiadanych dzieł oraz podkreśla nowy trend tej współpracy - otwarcie się na poznanie zasobów muzealnych nowych krajów członkowskich. Prezentowana publikacja Muzea wystawy wypożyczenia prezentuje w całości ten ważny zespół zaleceń. Zawiera także nową wersję i nowe oficjalne tłumaczenie na język polski Kodeksu Etyki ICOM dla Muzeów oraz plan działań na rzecz kultury którego istotnym fragmentem jest udostępnienie i wymiana zbiorów między europejskimi muzeami. Uzupełnieniem są wzory umów wypożyczenia rekomendowanych przez NEMO Sieć Europejskich Organizacji Muzealnych.   
 
UNIVERSITAS 2012, ISBN: 978-83-242-1676-5, 165x240, 170 s., oprawa miękka


Książka

  • ISBN: 

    9788324216970

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.