Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788381233699
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 7
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Poznaj historię imigrantów z Polski, którzy osiedlili się na terenie Niemiec.

Ich sytuacja została opisana przez Emilię Smechowski, która była jedną z nich.

Kiedy autorka książki “My superimigranci” została zmuszona do wyprowadzki z Polski, była jeszcze małą dziewczynką. Rodzice kazali jej wsiąść do samochodu i wspólnie wyjechali do Berlina Zachodniego. Tak została Niemką: otrzymała nowe nazwisko, a także musiała szybko nauczyć się języka swojej nowej “ojczyzny” i panujących tam zwyczajów. Co więcej, w jej domu zapanowały specyficzne zwyczaje.

Dziewczynka szybko pojęła, że wszystko to, co w jakikolwiek sposób kojarzy się lub wiąże z Polską, nie jest teraz mile widziane. Jednocześnie mała Emilka, a później również Emilia, musiała zrobić wszystko, by tylko nie zwracać na siebie uwagi i jak najszybciej, a zarazem jak najskuteczniej wtopić się w tłum. Właśnie dlatego obiady, na których bywali goście, nigdy nie miały w sobie nic z polskiej kuchni, a dbałość o język niemiecki wpajano dziewczynce cały czas.

Książka traktuje o specyficznej grupie imigrantów, którzy osiedlali się na ziemiach niemieckich, wyzbywając się wszystkiego, co polskie. Nikt inny nie starał się tak bardzo nie rzucać w oczy, jak oni wszyscy. Jednocześnie stanowi ona specyficzną autobiografię i opowieść o losach jednej z polskich rodzin, które los wygnał na manowce.

Emilia Elisabeth Smechowski urodziła się w Wejherowie w 1983 roku. W roku 1988 wraz z rodzicami wyemigrowała do Niemiec. Pracuje jako dziennikarka, reporterka oraz autorka niezależna.

Prószyński i S-ka 2020, ISBN: 9788381233699, 125x195, 232 s., oprawa miękka

Książka

  • ISBN: 

    9788381233699

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.