Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788362836079
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 1
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: Bona

Nowy Jork to wyjątkowy przewodnik po mieście które nigdy nie zasypia. Niniejsza edycja jest wynikiem koprodukcji Wydawnictwa Bona i czeskiego Wydawnictwa Albatros które doprowadziło do wydania książki w ojczyźnie jej autorów w 2008 roku. Książka była gotowa do druku już w 1968 roku jednak nielegalna emigracja Vladimra Fuki do Stanów Zjednoczonych wstrzymała proces wydawniczy. W związku z tym z całego planowanego nakładu ostała się tylko makieta. Po niemal 40 latach makietę tę odnalazł na strychu wnuk Mahlera - za jego namową współautorowi udało się opublikować liczącą sobie niemal pół wieku książkę.
Nowy Jork jest jednak wart poznania nie tylko ze względu na swoją niesamowitą historię. To w pewnym sensie skondensowany opis miasta które wymyka się wszelkim kategoryzacjom - piktograficzna mapa tamtejszej kultury i rzeczywistości. Próba opowiedzenia o jego sprzecznościach - bo każde miasto podobnie jak człowiek ma swój unikatowy charakter. Nowy Jork przypomina kalejdoskop obrazów barwne wspomnienie z perspektywy okresu który upłynął od napisania książki do jej wydania - wyraża tęsknotę za światem tak różnym od Europy lat 60-tych tak odważnym i wewnętrznie niehomogenicznym.
Największą zaletą książki jest połączenie niesamowitych ilustracji z poetyckim metaforycznym tekstem - obydwaj autorzy opanowali sztukę artystycznego skrótu do perfekcji. Jest to hymn na cześć miasta które fascynuje i jednoczy ludzi z całego świata. Vladimr Fuka 1926 - 1977 r. był czeskim artystą którego sława osiągnęła międzynarodowy zasięg. Zajmował się ilustracją grafiką malarstwem rzeźbą a także tworzył nowatorskie książki dla młodszych i starszych czytelników. Kiedy okazało się że jest ciężko chory zdecydował się na emigrację do Stanów Zjednoczonych w 1973 roku przyjął amerykańskie obywatelstwo. Jest laureatem licznych nagród w zakresie przemysłu książki.
Zdenk Mahler 1928 r. autor dramaturg i dziennikarzpochodzący z przemysłowej dzielnicy Pragi. Pracował w czeskim radio ministerstwie kultury współtworzył filmy z Miloem Formanem m.in. Amadeusz i Duchy Goi. Pisał książki dla dorosłych i dla dzieci scenariusze filmowe i telewizyjne. Dziś skupia się na publikacjach z dziedziny historii i muzyki.

Bona 2011, ISBN: 9788362836079, 210x240, 152 s., oprawa twarda


Książka

  • ISBN: 

    9788362836079

Klienci, którzy kupili prezentowaną pozycję wybrali również...

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.