Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788377204436
Realizacja zamówienia: 48 godzin
Sprzedanych produktów: 6
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Petrus

"Od powietrza... Ludzie w czasach zarazy" to szalenie aktualna pozycja, która zabiera czytelnika w świat występujących w naszej cywilizacji chorób doprowadzających do zmiany całego dotychczasowego życia.

To książka nie tylko o koronawirusie i o tym, jak zmienił nasze postrzeganie świata i zdrowia w zaledwie kilka miesięcy, ale i o innych zarazach, które towarzyszą człowiekowi od zawsze, skrywając się w powietrzu.

"Od powietrza... Ludzie w czas zarazy" to inspirująca książka, wychodząca od koronawirusa - który sprawił, że Polacy od 24 marca zostali niemalże zamknięci w domach i objęci szeregiem restrykcji sanitarnych - i przechodząca do znacznie szerszego problemu. Czym są choroby cywilizacyjne pojawiające się w powietrzu, którym oddycha dziś cały świat? I jak sobie z nimi radzić? Pozycja w interesujący sposób przedstawia wpływ zaraz i chorób zakaźnych na dzieje świata, pokazując je z szerszej perspektywy niż ta przekazywana w podręcznikach.

W pozycji tej podkreślono nie tylko dramatyczny wpływ pandemii na społeczne i psychologiczne zachowania ludzi w czasach zarazy, ale i pozytywny aspekt cyklicznego pojawiania się na świecie chorób epidemiologicznych. To dzięki nim, jak wskazuje historia, zmieniały się losy wojen i konfliktów międzynarodowych. Z drugiej strony miały one ogromny wpływ na odkrywanie nowych wynalazków i wprowadzanie do obrotu leków, o których dotąd ludzie nawet nie marzyli. Wielkie odkrycia w medycynie, rozwój społeczeństw i zmiana gospodarek - jakie jeszcze inne korzyści niosą za sobą zarazy? I czy skażone powietrze zawsze jest "złe"?

Autorem książki "Od powietrza... Ludzie w czas zarazy" jest Andrzej Zwoliński, teolog od lat zajmujący się współczesnymi zjawiskami społecznymi, autor ponad 100 książek z zakresu sektologii, historii idei i socjologii. W jego bogatym księgozbiorze wyróżnić można m.in takie pozycje, jak "Kimże jest człowiek", "Psychologia zamiast religii?", "Scjentologia", "Współczesne czarownice" czy "Samobójstwo".

Petrus 2020, ISBN: 9788377204436, 130x190, 332 s., oprawa twarda

Książka

  • ISBN: 

    9788377204436

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.