Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 978-83-7536-734-8
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 5
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: Czarne

Większość żydowskich żołnierzy którzy zginęli biorąc udział w heroicznym zrywie w getcie warszawskim pozostała bezimienna. Te nazwiska które znamy zawdzięczamy Celinie Lubetkin Ankowi Cukiermanowi i Markowi Edelmanowi. Zaraz po powstaniu próbowali oni stworzyć listę walczących w getcie żobowców i uratować ich przed zapomnieniem. Tę listę uzupełnia Anka Grupińska. W krótkich opowieściach przywraca żydowskich bojowników ludzkiej pamięci. Getto warszawskie nie ma cmentarza. Kości żołnierzy żydowskich są zmieszane z cegłami zburzonego miasta. Proch spalonych ciał zmieszany z ziemią. Nie ma grobów nie ma kamiennych tablic. I nie ma człowieka z jego imieniem i nazwiskiem z opowieścią najkrótszą kim był i jak żył. Anka Grupińska tworzy pomnik. Buduje pomnik dla każdego z nich dla każdego żołnierza getta warszawskiego. fragment wstępu Marka Edelmana
 
Czarne 2014, ISBN: 978-83-7536-734-8, 160x240, 200 s., oprawa miękka


Książka

  • ISBN: 

    9788375367348

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.