Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788378864516
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 5
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN

Czym była Cambridge Analytica i co zrobiła z naszymi danymi Jak Facebook tworzy 100-wymiarowy obraz twojej osobowości Czy algorytmy Google są rasistowskie i seksistowskie Co czeka nas w przyszłości, jeśli będziemy pozwalać maszynom podejmować za nas decyzje
Rozwój technologiczny, stale zwiększająca się zależność ludzi od komputerów i Internetu otworzyły przed matematykami i analitykami danych okno, przez które mogą wejrzeć w nasze życie. Wykorzystując stale zbierane dane o tym, dokąd podróżujemy, gdzie robimy zakupy, jakie są nasze poglądy, orientacja seksualna, czy preferencje polityczne, mogą zmieniać nasze przyzwyczajenia i coraz bardziej przenosić ciężar podejmowanych przez nas decyzji na algorytmy. Afera Cambridge Analytica udowodniła, że algorytmy sterują nie tylko jednostkami, lecz całymi społeczeństwami.

David Sumpter sprawdza, czy i w jakim stopniu matematyka przekracza niebezpieczne granice, ingerując w podejmowane przez nas decyzje. Opisuje techniki statystyczne i dostarcza rzeczywiste przykłady ich działania.

Afera Cambridge Analytica. Facebook wybrał Amerykanom prezydenta. Czy nam też wybierze - Gazeta Wyborcza
Podczas gdy miliony powoli uświadamiają sobie niebezpieczeństwo związane z przekazywaniem swoich danych cyfrowych, Sumpter rzuca nowe światło na to, jak alchemicy danych starają się przekonywać i przewidywać nas samych i czy ich algorytmy rzeczywiście są tak fantastyczne jak się uważa - Financial Times

Copernicus Center Press 2019, ISBN: 9788378864516, 140x215, 352 s., oprawa miękka

W związku z zamknięciem księgarń stacjonarnych wprowadzamy DARMOWĄ dostawę do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.