Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 978-83-7480-370-0
Realizacja zamówienia: 48 h godzin
Sprzedanych produktów: 4
Koszt wysyłki od: 6.70 PLN
Wydawnictwo: MAG

Lavie Tidhar przebywał w Dar Es Salaam w dniu zamachu na ambasadę amerykańską w 1998 roku. W Nairobi mieszkał w tym samym hotelu w którym zatrzymali się członkowie Al Kaidy. Od tamtej pory wraz z żoną o mały włos uniknęli śmierci w zamachach londyńskim 2005 i na Synaju 2004 - te doświadczenia nakłoniły autora do napisania najpierw opowiadania My Travels with Al-Qaeda Moje podróże z Al Kaidą a następnie do stworzenia przełomowej rozgrywającej się w alternatywnej historii powieści Osama. W świecie w którym globalny terroryzm nie istnieje tajemnicza kobieta wynajmuje Joego - prywatnego detektywa - do odnalezienia pewnego człowieka tajemniczego autora tanich powieści sensacyjnych z cyklu Osama bin Laden - Mściciel... Misja prowadzi Joego przez cały świat z azjatyckiego zaścianka europejskich metropolii Paryża i Londynu. Sprawa staje się coraz bardziej tajemnicza a Joe tymczasem opiera się zadawaniu podstawowych pytań kim jest sam i co z treści książek jest fikcją Tożsamość ściganego przez nieznanych prześladowców Joego rozpada się z wolna na oddzielne fragmenty a on odkrywa ukryty świat uchodźców nawiedzających jego świat widm. Skąd przybywają I czego chcą Joe wie jak ta opowieść powinna się zakończyć lecz nawet on nie jest gotów na prawdę którą pozna w Nowym Jorku i na szczycie cichego wzgórza nad Kabulem - nie jest również gotowy by dokonać ostatecznego wyboru...
 
W Osamie Lavie Tidhar w genialny sposób zagłębia się w powstałą po zamachach z 11 września globalną podświadomość łącząc ze sobą elementy czarnego kryminału dokumentu historii alternatywnej i sensacyjnego thrillera. Z tej mieszanki powstaje niepokojący - i jednocześnie niezwykle frapujący - portret naszej epoki.
 
Mag 2013, ISBN: 978-83-7480-370-0, 140x210, 290 s., oprawa twarda


    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!   
 
 
 
 
 
 
 
 
   Paczka w RUCHu to usługa logistyczna umożliwiająca odbieranie paczek w ponad 3700 kiosków i saloników RUCH oraz punktów partnerskich, a także nadawanie paczek w całej sieci RUCH. Punkty zawsze są umiejscowione w dogodnych lokalizacjach - na osiedlach miejskich, w centrach handlowych, węzłach komunikacyjnych oraz w mniejszych miejscowościach i na terenach wiejskich - tym samym Konsument ma zawsze dogodny dostęp do swojej paczki.