Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9788374148559
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 69
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo/Producent: WAB

WAB 2010, ISBN: 978-83-7414-855-9, 125x195, 336 s., oprawa miękka

 

Mieszkańcy małego, cichego Long Piddleton w środkowej Anglii zawsze obawiali się przybyszów. Pewnego razu ich spokój został poważnie zakłócony, a miasteczko pogrążyło się w paraliżującym strachu. Dwa miejscowe puby stały się bowiem sceną okrutnych morderstw. Przed wejściem do Pod Jackiem i Młotem ktoś powiesił mężczyznę, a Pod Huncwotem znaleziono trupa z głową wciśniętą do beczki piwa. Kim jest zabójca? Jak bardzo jest szalony i skąd przybył? Władze miasteczka zatrudniają do rozwikłania tej dziwnej zagadki Richarda Jury`ego, przystojnego i melancholijnego policjanta ze Scotland Yardu, który właśnie otrzymał długo oczekiwany awans na stopień nadkomisarza. Czy dociekliwość i skrupulatność Jury`ego i jego oryginalnego współpracownika, Melrose`a Planta, wystarczą, aby wykryć mordercę i przywrócić spokój w Long Piddleton?

`Świat wykreowany przez Grimes emanuje poezją, i to ona zapiera dech w piersiach. Nie sposób się jej oprzeć.` Marta Mizuro

Pod Huncwotem to debiut literacki Marthy Grimes, która dziś jest już autorką kilkudziesięciu książek, a zarazem pierwsza powieść z cyklu o detektywie Jurym. Tworząc swojego bohatera, Grimes bez wątpienia pamiętała o takich klasycznych postaciach literatury kryminalnej, jak lord Peter Wimsey Dorothy Sayers czy Herkules Poirot Agathy Christie.

Martha Grimes urodziła się w Pittsburghu, w Pensylwanii. Obecnie mieszka na przemian w Waszyngtonie i Santa Fe. W latach pięćdziesiątych zapisała się na kurs poetycki na Uniwersytecie Iowa, czego efektem był tom wierszy Send Bygones. Później pisała już tylko prozę. Debiutowała w 1981 roku powieścią Pod Huncwotem i od tamtej pory publikuje jedną, czasem dwie powieści rocznie. Przełomowa okazała się The Five Wells and Bladebone (1987), która znalazła się na szczycie listy bestsellerów dziennika The New York Limes. Nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się trylogia kryminalna z Emmą Graham: Hotel Paradise (2006), Stacja Cold Flat Junction (2007) oraz Hotel Belle Rouen (2007).

 Oferowane przez nas egzemplarze mogą posiadać zagięcia okładek


Pod Huncwotem Martha Grimes

Książka

  • Autor: 

    Grimes, Martha

  • ISBN: 

    9788374148559

 

Promocja!

DARMOWA dostawa do punktów odbiorczych Paczki w Ruchu dla zamówień o wartości minimum 50 zł.

Wysyłka niedostępna dla pozycji z kategorii: Gry i Puzzle