Dedalus.pl tanie książki wczytuję dane...
ISBN: 9783487136394
Realizacja zamówienia: 48 h dni
Sprzedanych produktów: 4
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka

Książka próbuje odpowiedzieć na pytania, jak relacje polsko-niemieckie układają się w dobie postsocjalizmu i postmodernizmu, w różnych przestrzeniach politycznego, kulturowego i literackiego życia; czy w nowej Europie potrzebne są i jakie kształty przybierają dziś kulturowe mosty, a może już raczej... postmosty. Oddawany do rąk Czytelnika tom jest wielogłosem, swoje opinie wypowiadają polscy i niemieccy uczeni różnych specjalności: politolodzy, filmoznawcy, teatrolodzy, literaturoznawcy (m.in. M. Brandt, E. Cziomer, M. Malatyńska, U. Steltner, M. Sugiera, H.-Ch. Trepte), a także poeci i pisarze (S. Chwin, B. Helbig-Mischewski, I. Mickiewicz). Czy ta polifonia przełoży się na jakiś spójny obraz współczesnych stosunków polsko-niemieckich?

Książka ta, poświęcona pamięci Henryka Bereski, jednego z najwybitniejszych tłumaczy literatury polskiej, niezwykłego człowieka i niezapomnianego Przyjaciela, zawiera także prezentację jego translatorskich i poetyckich dokonań. O Henryku piszą m.in. H. D. Zimmermann, N. Honsza, K. Maliszewski, a swe wiersze dedykują mu T. Różewicz i A. Zagajewski. Czytelnik znajdzie tu także opublikowane po raz pierwszy fragmenty dzienników Bereski oraz imponujący wykaz obecności polskiej literatury w Niemczech.

Gabriela Matuszek  

Posiadane przez nas egzemplarze mają zarysowane okładki i zagięte rogi  

Księgarnia Akademicka 2006, ISBN: 83-7188-915-1, 150x210, 462 s., oprawa twarda

Postmosty Polacy i Niemcy w nowej Europie Gabriela Matuszek

Książka

  • ISBN: 

    9783487136394

    

 
   Wystarczy dokonać zakupu za 150 zł i zapłacić przelewem lub kartą by cieszyć się darmową wysyłką kurierską na dowolny adres w Polsce!